Читаєте зараз
Обережний оптимізм: вакцина від віспи мавп пройшла перевірку 

Обережний оптимізм: вакцина від віспи мавп пройшла перевірку 

Ilona Kivva
Автор:
  • Нещеплені люди, яким загрожує віспа мавп, мають у 14 разів більше шансів заразитися хворобою.
  • Дані щодо ефективності вакцини Jynneos засновані на дослідженні в 32 штатах США.
  • Вчені попереджають, що захворіти можуть і діти, хоча спалаху в школах досі не було.

Навіть одне щеплення дводозовою данською вакциною Jynneos проти віспи мавп дає захист від хвороби. Перші висновки дослідження кажуть, препарат від Monkeypox працює досить добре.

Заборона розповідає про вироблення імунітету до вірусу та ппро групу ризику хвороби.


Щеплення Jynneos: дослідження вчених

Вакцина проти віспи мавп, яку виробляє данська компанія Bavarian Nordic, зменшує шанс заразитися у 14 разів, підтвердив американський Центр контролю та профілактики захворювань (CDC). Дослідження ефективності препарату Jynneos провели в 32 штатах США  у період з кінця липня до початку вересня 2022 року. Фахівці порівняли показники випадків віспи мавп серед вакцинованих та невакцинованих чоловіків віком від 18-49 років. Це перші результати щодо ефективності препарату, які оприлюднили в США.

«Нові дані дають нам певний рівень обережного оптимізму щодо того, що вакцина працює за призначенням. Навіть одна доза вакцини пропонує принаймні якийсь початковий захист від інфекції», – сказала директорка CDC Рошель Валенскі.

Найвищий рівень імунітету від вірусу досягається після того, як людина зробить друге щеплення, зауважили вчені.

Читати більше новин в Telegram

Передбачається, що висновки дослідження мають активізувати кампанію вакцинації та спонукати людей, яким загрожує хвороба, отримати щеплення.

Вірус Monkeypox: хто в зоні ризику

Спалах віспи мавп у всьому світі зосереджений серед чоловіків, які мають секс із чоловіками. Широкого поширення хвороби в інших групах не зафіксовано, однак інфекції зустрічаються не виключно серед чоловіків-геїв та бісексуалів, свідчать дані Центру контролю та профілактики захворювань США.

«Частка нових випадків у чоловіків, які нещодавно мали статевий контакт з іншими чоловіками, зменшувалася протягом літа. Але інфікування все ще значне в цій групі,  яка складає дві третини випадків», – зауважили в The Washinghton Post.

Заходи профілактики віспи мавп. Графіка: МОЗ України

Деякі діти, жінки можуть заразитися вірусом, особливо якщо вони проживають в одній родині з кимось із групи високого ризику. Але вони менш схильні до передачі вірусу, який поширюється через тісний контакт. Цьому підтвердженням є факт, що широкого поширення хвороби в школах не зафіксовано.

Раніше Заборона розповідала про підтвердження першого випадку віспи мавп в Україні. У природі хвороба поширюється серед людей і тварин та може призводити до летальних наслідків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій