'
Читаєте зараз
Образився? Компанія Маска більше не платитиме за Starlink в Україні

Образився? Компанія Маска більше не платитиме за Starlink в Україні

Yevheniia Kostina
  • Постійне підключення терміналів Starlink коштує дорожче, ніж самі апарати. Компанія покривала вартість 70% таких послуг.
  • Щомісяця в боях втрачаються близько 500 апаратів. Тож Залужний попросив додаткові 8 000.
  • Справа не пов’язана із розбірками в Твіттері через ‘мирний план’ Маска: SpaceX звернулася в Пентагон ще до скандалу.

Американська компанія SpaceX, яка допомагає із супутниковим інтернетом, хоче припинити оплату своєї допомоги. Мова не йде про всі старлінки в Україні, а тільки ті, що передавалися Збройним силам та на державні потреби.

Заборона розповідає про лист SpaceX до Міністерства оборони США та про важливість інтернету Starlink. 

SpaceX звернулася до Пентагону 

Космічна компанія Ілона Маска попередила, що може припинити оплату супутникового інтернету, яким українські військові безкоштовно користуються з початку повномасштабної. Лист про подальшу відмову від оплати було надіслано до Міноборони США у вересні 2022 року, повідомило CNN.

«Ми не в змозі надалі дарувати термінали Україні або фінансувати існуючі термінали протягом невизначеного періоду часу […] Операція коштувала SpaceX $80 млн і перевищить $100 млн до кінця року», — цитує видання представників SpaceX.

Компанія передала Україні вже близько 20 000 терміналів Starlink — близько 85% із них частково чи повністю оплатили США, Польща та різні організації. Однак дорожчим є постійне підключення апаратів до Інтернету — SpaceX стверджує, що покрила вартість 70% таких послуг. Наступного року послуги супутникового інтернету для ЗСУ коштуватимуть близько $400 мільйонів.

Читати більше новин в Telegram

Щомісяця близько 500 терміналів знищуються під час бойових дій, тому головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний просив Ілона Маска про надання ще 8 000 терміналів. SpaceX запропонувала, щоб Пентагон оплатив цей запит і витрати на обслуговування Starlink для України до кінця 2022.

Супутникові інтернет-термінали Starlink стали життєво важливим джерелом зв’язку для української армії. Технологія дозволила залишатися на зв’язку, навіть коли мобільні та інтернет-мережі були зруйновані. Інтернет використовується для керування безпілотниками, а також для передачі відео при коригуванні вогню. Термінали розміщують також у гуманітарних штабах та лікарнях.

«Starlink був абсолютно необхідним, оскільки росіяни націлилися на українську комунікаційну інфраструктуру. Без цього в багатьох випадках українці справді працювали б наосліп», — сказав представник американської організації Silverado Policy Accelerator Дмітрі Альперович у коментарі CNN.

Наприкінці вересня стало відомо про масштабні збої в роботі Starlink. За даними джерел CNN, це раптово вплинуло на всю лінію фронту, коли українські військові здійснювали контрнаступ. Тоді Ілон Маск не став заперечувати збій, але зауважив, що події на полі бою є секретними.

Відмову в подальшій оплаті зв’язку мільярдер саркастично прокоментував, як завжди, твітом. Це є відповіддю на твіт бувшого посла в Німеччині Андрія Мельника в тій самій ‘дискусії щодо мирного плану для України’. Зазначимо, що український дипломат останнім часом дуже часто використовує цей рівень риторики.

Раніше Заборона розповідала про скандальні твіти Ілона Маска щодо мирного плану для України. Імовірно, перед їхньою публікацією бізнесмен поспілкувався з Володимиром Путіним.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій