'
Читаєте зараз
Родич Еболи, заразний, як ковід: у Гані виявили випадки невиліковного вірусу 

Родич Еболи, заразний, як ковід: у Гані виявили випадки невиліковного вірусу 

Ilona Kivva
Автор:
  • Вірус Марбург відкрили у 1967 році в Німеччині, однак відтоді у Європі заражень ним не фіксували.
  • Головним регіоном його поширення є Африка. Зокрема, найбільший в історії спалах стався у Анголі в 2005 році.
  • Ліків проти вірусу не існує, лікарі можуть тільки підтримувати стан хворого, поки його організм сам бореться з хворобою.

У Гані двоє людей померли від вірусу-родича Еболи, який має назву Марбург. Він є вкрай заразним, а за способом передачі подібний до коронавірусу, тому близько ста людей, які могли мати контакти з хворими, помістили на карантин.

Заборона розповідає про смертельно небезпечну хворобу, яка загрожує людям.


Марбург: що за вірус

Найбільш смертоносний спалах хвороби в історії стався у 2005 році у західноафриканській країні Ангола. Тоді від вірусу померли понад 200 людей.

У 2021 році у Гвінеї підтверджений випадок спричинив спалах, що тривав близько п’яти тижнів. Тепер Марбург підтвердили в Гані. Він належить до тієї ж родини, що й вірус, який викликає лихоманку Ебола. Обидва пацієнти, в яких знайшли вірус, померли в лікарні в південному регіоні Ашанті. Через підозру на контакт з хворими на карантині перебуває 98 людей, пише BBC.

Марбург передається від фруктових кажанів, від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, через фізичний контакт, або навіть через контакт із предметами, до яких торкався хворий.

Читати більше новин в Telegram

Зараження часто відбувається після відвідування печер або покинутих гірничих шахт, де є колонії цих тварин. Влада Гани вже випустила попередження для жителів країни, у якому закликала їх не наближатися до печер та ретельно проварювати всі м’ясні продукти перед вживанням.

Марбург викликає сильну лихоманку та у близько 50% випадків призводить до смерті, але, за даними ВООЗ, в країнах з низьким рівнем медицини цей відсоток ще вищий.

На перших стадіях інфікований може відчувати сильний головний біль, озноб, біль у м’язах та слабкість. Поступово хвороба прогресує, вражаючи печінку: виникає жовтяниця, кровотечі з рота та носа, хворий швидко втрачає вагу.

Ліків проти Марбургу у світі не існує через рідкість вірусу, тому медики можуть лише підтримувати роботу печінки та збивати температуру, поки організм хворого сам бореться з недугом. Зазвичай, хвороба триває близько трьох тижнів.

Раніше Заборона розповідала про спалах небезпечної інфекційної хвороби variola vimus та про те, чому важливо визначити її як пандемію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій