Родич Еболи, заразний, як ковід: у Гані виявили випадки невиліковного вірусу 

Ilona Kivva
Автор:
  • Вірус Марбург відкрили у 1967 році в Німеччині, однак відтоді у Європі заражень ним не фіксували.
  • Головним регіоном його поширення є Африка. Зокрема, найбільший в історії спалах стався у Анголі в 2005 році.
  • Ліків проти вірусу не існує, лікарі можуть тільки підтримувати стан хворого, поки його організм сам бореться з хворобою.

У Гані двоє людей померли від вірусу-родича Еболи, який має назву Марбург. Він є вкрай заразним, а за способом передачі подібний до коронавірусу, тому близько ста людей, які могли мати контакти з хворими, помістили на карантин.

Заборона розповідає про смертельно небезпечну хворобу, яка загрожує людям.


Марбург: що за вірус

Найбільш смертоносний спалах хвороби в історії стався у 2005 році у західноафриканській країні Ангола. Тоді від вірусу померли понад 200 людей.

У 2021 році у Гвінеї підтверджений випадок спричинив спалах, що тривав близько п’яти тижнів. Тепер Марбург підтвердили в Гані. Він належить до тієї ж родини, що й вірус, який викликає лихоманку Ебола. Обидва пацієнти, в яких знайшли вірус, померли в лікарні в південному регіоні Ашанті. Через підозру на контакт з хворими на карантині перебуває 98 людей, пише BBC.

Марбург передається від фруктових кажанів, від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, через фізичний контакт, або навіть через контакт із предметами, до яких торкався хворий.

Зараження часто відбувається після відвідування печер або покинутих гірничих шахт, де є колонії цих тварин. Влада Гани вже випустила попередження для жителів країни, у якому закликала їх не наближатися до печер та ретельно проварювати всі м’ясні продукти перед вживанням.

Марбург викликає сильну лихоманку та у близько 50% випадків призводить до смерті, але, за даними ВООЗ, в країнах з низьким рівнем медицини цей відсоток ще вищий.

На перших стадіях інфікований може відчувати сильний головний біль, озноб, біль у м’язах та слабкість. Поступово хвороба прогресує, вражаючи печінку: виникає жовтяниця, кровотечі з рота та носа, хворий швидко втрачає вагу.

Ліків проти Марбургу у світі не існує через рідкість вірусу, тому медики можуть лише підтримувати роботу печінки та збивати температуру, поки організм хворого сам бореться з недугом. Зазвичай, хвороба триває близько трьох тижнів.

Раніше Заборона розповідала про спалах небезпечної інфекційної хвороби variola vimus та про те, чому важливо визначити її як пандемію.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору