'
Читаєте зараз
Офлайн не для всіх. Як будуть навчатися школярі в Україні з 1 вересня

Офлайн не для всіх. Як будуть навчатися школярі в Україні з 1 вересня

Ilona Kivva
Автор:
  • У МОН створили вимоги для шкільних сховищ, які включають місце, кількість їжі та води, санвузли та засоби зв’язку.
  • Станом на 4 серпня тільки 30% навчальних закладів в Україні мали укриття, що відповідають вимогам.
  • Тим часом Мінцифри пропонує підключити у бомбосховищах інтернет.

На офлайн-навчання в Україні підуть учні тільки тих шкіл, які обладнанні бомбосховищами або хоча б найпростішими укриттями. Фахівці перевірять справність систем оповіщення та стан пожежної безпеки. Там, де ведуться бойові дії, діти продовжать вчитися онлайн.

Заборона розповідає про умови для початку очного навчання в українських освітніх закладах.


Вимоги до укриттів у навчальних закладах: пояснення омбудсмена

Аби учні могли повернутися до шкіл з початком навчального року, у закладах освіти обов’язково мають бути укриття. Йдеться не лише про бомбосховища, а й про більш прості захисні споруди на кшталт підвалів, каже уповноважений Кабінету міністрів України з питань освіти Сергій Горбачов.

Основні вимоги до облаштування найпростіших укриттів у школах:

  • місця для сидіння/лежання: лавки, стільці, ліжка тощо;
  • питна вода з розрахунку 2 літри на людину на добу;
  • технічна вода (за відсутності централізованого водопостачання);
  • контейнери для зберігання харчових продуктів;
  • виносні баки, що щільно закриваються, для нечистот (для будівель без каналізації);
  • резервне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо);
  • вогнегасники та інші засоби для гасіння пожежі;
  • аптечка із засобами для надання першої невідкладної допомоги;
  • наявність телефону, радіоприймача чи іншого засобу зв’язку;
  • шанцеві інструменти (лопати, ломи, сокири, пилки по дереву, по металу тощо).
Вимоги до шкільних укриттів в Україні. Інфографіка: МОН

Читати більше новин в Telegram

Навчальним закладам потрібно також провести прибирання, максимально розчистити приміщення від зайвих речей, укріпити вікна та двері мішками з піском, демонтувати тимчасові перегородки.

Вимоги щодо зовнішніх конструкцій та матеріалу, з якого побудовані укриття, законодавством не визначені, але щоб забезпечити хоча б мінімальний захист, несучі та зовнішні стіни мають бути із залізобетону, цегли або інших кам’яних матеріалів.

У школах без бомбосховищ очного навчання не буде — МВС України

У закладах освіти, які не виконають безпекові вимоги, навчальний рік в офлайні не розпочнеться, заявила речниця Міністерства внутрішніх справ Альона Матвєєва.

«Перед початком навчального року представники ДСНС та поліції перевірять наявність та готовність бомбосховищ. Рішення про початок і форму навчання буде ухвалюватися окремо в кожному регіоні або навіть кожному закладі освіти. На місцях у постійному режимі триває вивчення ситуації та, залежно від рівня безпеки, буде ухвалюватися рішення про дистанційне чи очне навчання», — розповіла Матвєєва.

Відповідальність за обладнання укриттів до 1 вересня покладена на місцеву владу. За кожним навчальним закладом в регіонах закріплено рятувальника.

«Крім стану готовності укриттів, фахівці перевіряють наявність та справність систем оповіщення, стан пожежної безпеки, приділяється увага навчанню персоналу та учнів діям в умовах війни та інших надзвичайних ситуаціях. Водночас ми розуміємо, що в частині шкіл очні заняття не розпочнуться — мова йде про регіони, де ведуться активні бойові дії», — каже очільник МВС Денис Монастирський.

Станом на 4 серпня 2022 року укриттями в Україні забезпечено близько 30% закладів освіти усіх рівнів. Найкращі показники в Одеській, Тернопільській, Львівській, Хмельницькій областях, а також у Києві.

Wi-Fi для учнів в укриттях: програма Мінцифри

Українські дитсадки, школи, профтехи, коледжі та університети можуть отримати безкоштовні роутери та іншу необхідну техніку для інтернету в укриттях. Таку програму ініціювали у Міністерстві цифрової трансформації.

«Ми вже маємо перші 2500 роутерів та 1000 модемів від соціально відповідальних компаній. Щоб забезпечити укриття всіх шкіл, ліцеїв та гімназій швидкісним інтернетом до початку навчального року, будемо залучати технічні компанії та українських інтернет-провайдерів», — зазначили в Мінцифри.

Так, представники освітніх закладів можуть подати заявку на Wi-Fi через онлайн-форму.

Раніше Заборона розповідала про запроваджену у Польщі програму «Освіта безпеки». У рамках проєкту у школах проводитимуть уроки з домедичної допомоги, безпеки, а також навчатимуть дітей стріляти з різної зброї.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій