Читаєте зараз
Окупація Казахстану завершена? Токаєв оголосив про виведення військ ОДКБ

Окупація Казахстану завершена? Токаєв оголосив про виведення військ ОДКБ

Markiian Oliiarnyk
Російські війська у Казахстані
  • Казахський президент Касим-Жомарт Токаєв оголосив про завершення основної місії ОДКБ у Казахстані.
  • Ситуація у країні стабілізувалася, в Алмати відновилася робота магазинів та громадського транспорту (дані на ранок 11.01.2022).
  • Парламент Казахстану затвердив кандидатуру Аліхана Смаїлова на посаді прем’єр-міністра країни.

Бої в Алмати та інших великих містах, де розпочиналася революція у Казахстані, припинилися, а ситуація в країні стабілізувалася. У деяких регіонах влада відновила інтернет-з’єднання, почали працювати магазини та громадський транспорт. За словами президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва, основна місія «миротворців» Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) завершилася.

Заборона розповідає про завершення окупаційної операції країн ОДКБ у Казахстані та що в країні відбувається зараз.


Завершення основної місії ОДКБ у Казахстані

11 січня 2022 року президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив про завершення основної місії миротворців Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).

За офіційними даними, озвученими президентом Токаєвим під час позачергового засідання лідерів країн-членів ОДКБ, станом на 10 січня у Казахстані було розгорнуто 2030 бійців з Росії, Білорусі, Таджикистану, Вірменії, Киргизстану та 250 одиниць бойової техніки. «Поетапне виведення контингенту ОДКБ займе не більше 10 днів», — заявив президент Токаєв.

Актуальна ситуація в Казахстані

За словами Токаєва, ситуація в усіх регіонах країни стабілізувалася. За даними ORDA, зранку 11 січня у деяких регіонах Казахстану відновили інтернет-з’єднання, зокрема у Нурсултані, Алмати, Павлодарі, Семеї, Таразі, Атирау, Актобе, Шимкенті, Талдикоргані, Усть-Каменогорське, Костанаї, Кизилорді та Караганді.

Читати більше новин в Telegram

В Алмати, де нещодавно проходили бої, відновили роботу Центри обслуговування населення, а також супермаркети, ринки, АЗС та заклади громадського харчування.

Казахські військові в Алмати
Казахські військові патрулюють вулиці Алмати після кількох днів масових зачисток від революціонерів, 11 січня 2022 року, Алмати, Казахстан. Фото: Pavel Pavlov/Anadolu Agency via Getty Images

Як повідомляє ORDA, оголошено про відновлення руху усього громадського транспорту. Автобуси, тролейбуси та приміські маршрутки курсуватимуть усюди, окрім віддалених сіл через комендантську годину.

Аліхан Смаїлов: хто такий новий прем’єр-міністр Казахстану

Новим прем’єр-міністром Казахстану став Аліхан Смаїлов. Його кандидатуру, висунуту президентом Токаєвим, підтримали усі парламентарі, зокрема й опозиційні фракції «Ак Жол» та Комуністична народна партія Казахстану.

Аліхан Смаїлов виконував обов’язки прем’єр-міністра Казахстану з 5 січня 2022 року. До цього він обіймав посаду першого заступника прем’єр-міністра—міністра фінансів з 25 лютого 2019 року з повторним перепризначенням на посаді 18 січня 2021 року. З вересня 2018-го до лютого 2019 року Смаїлов був міністром фінансів, а з 2015-го до 2018 року — радником Нурсултана Назарбаєва, першого президента Республіки Казахстан.

Заборона нагадує, 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до Володимира Путіна та інших сусідніх держав про введення в Казахстан так званого миротворчого контингенту ОДКБ. Таке рішення він аргументував тим, що казахським силовикам на вулицях Алмати та інших міст чинили не мирні демонстранти, а, як він їх назвав, «групи підготовлених закордоном терористів».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій