Читаєте зараз
В Казахстан прибули військові з Росії та Білорусі. Що відбувається та що робити українцям

В Казахстан прибули військові з Росії та Білорусі. Що відбувається та що робити українцям

Markiian Oliiarnyk
Казахстан 5 січня
 • Протести в Казахстані почалися 2 січня 2022 року.
 • В гостру фазу протистояння із владою перейшло 5 січня.
 • В Казахстан прибули сили ОДКБ: зокрема військові з Росії та Білорусі.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня 2022 року звернувся до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Військовий контингент з Росії та Білорусі офіційно прибув 6 січня, втім, в мережі повно відео, на яких видно, як армійці проводять зачистку в великих містах Казахстану з типовою поведінкою, що вже бачили й в Україні, й в Білорусі.

Заборона уважно слідкує за подіями в Казахстані 6 січня 2022 року та розповідає, що український МЗС радить робити громадянам України.


Путін, введи війська (с)

Ввечері 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), військового альянсу під проводом Росії, пише ВВС.

Після звернення Токаєва прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який очолює Раду колективної безпеки ОДКБ, повідомив про рішення направити колективні миротворчі сили до Казахстану «на обмежений в часі період з метою стабілізації та нормалізації обстановки в цій країні».

В ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан. За офіційними даними, чисельність об’єднаного контингенту ОДКБ може складати близько 3 600 людей. Туди входять спеціально підготовлені військові, поліцейські та цивільний персонал.

Читати більше новин в Telegram

Наразі свою участь в операції ОДКБ підтвердили Росія, Білорусь, Вірменія та Таджикистан. Повідомляється, що Росія відправила у Казахстан підрозділи 45-го десантного полку та військовослужбовців Центру ССО «Сенеж» Збройних Сил Російської Федерації. Білорусь відправила бійців 103-ї десантної дивізії Збройних Сил Республіки Білорусь. Вірменія відправила близько 70 своїх військових, а Таджикистан — 200.

Російські десанти готуються до відправлення у Казахстан, 6 січня 2022 року. Відео: Sputnik Ближнее зарубежье/Telegram

На екстреному засіданні парламенту Киргизстану депутати не змогли набрати необхідної кількості голосів для схвалення участі в операції ОДКБ у Казахстані, тому Киргизстан не вводитиме свої війська. Раніше киргизький уряд заявляв про готовність виконати свої зобов’язання перед ОДКБ.

Білоруські війська нібито на шляху до Казахстану, 6 січня 2022 року. Відео: RESSENTIMENT/Telegram

За словами народного депутата Держдуми РФ Леоніда Калашникова, війська ОДКБ перебуватимуть у Казахстані до повної стабілізації становища в країні.

Міністерство охорони здоров’я Казахстану повідомило про тисячі постраждалих, близько 400 госпіталізованих, є загиблі — щонайменше 15 силовиків, та понад три десятки протестувальників.

Знову ж таки, достеменно невідомо, але є інформація, що в країні вимкнений мобільний та телефонний зв’язок, інтернет.

Що робити громадянам України, які перебувають в Казахстані

Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам, які перебувають в межах цієї країни:

 • постійно відстежувати інформацію про розвиток ситуації в Казахстані;
 • виявляти підвищену пильність та обережність; 
 • неухильно дотримуватися вказівок та розпоряджень представників місцевої влади та правоохоронних органів;
 • не залишати місця свого проживання без крайньої необхідності;
 • завжди мати при собі документи, які посвідчують особу;
 • зареєструватися в електронній системі «ДРУГ».

«ДРУГ» — це проєкт Добровільної реєстрації українських громадян при подорожах за кордоном, який є інструментом попередження, та при необхідності дає можливість розшукати та надати допомогу громадянам України в разі надзвичайних подій за кордоном. Щоб зареєструватися в системі «ДРУГ», потрібно заповнити електронну анкету з такими розділами:

 • інформація про особу, що подорожує;
 • маршрут подорожі та період перебування за кордоном;
 • інформація про близьких осіб, які подорожують;
 • контактна особа в Україні.

Якщо виникли обставини, які вимагають негайної консульської допомоги, потрібно невідкладно звернутися до Посольства України в Республіці Казахстан: тел.: +7 705 755 66 10, електронна пошта: emb_kz@mfa.gov.ua, consul_kz@mfa.gov.ua. Або скористатися цілодобовою «гарячою лінією» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua

Раніше Заборона зібрала головне про причини січневих протестів в Казахстані.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій