Читаєте зараз
Олександр Хуг підбив підсумки роботи у місії ОБСЄ в Україні

Олександр Хуг підбив підсумки роботи у місії ОБСЄ в Україні

Сергій Сурепін

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг вважає, що за час його роботи ситуація на Донбасі мало змінилася. Про це повідомляє видання «ГОРДОН».

За словами Хуга, сторони конфлікту регулярно порушують угоди про припинення вогню: «Вони не відвели озброєння, вони не розвели сили і кошти, і вони не провели розмінування. Мирні жителі продовжують платити за це ціну, як вони це завжди робили протягом цих жахливих чотирьох років».

Водночас Хуг підкреслив, що ОБСЄ хотіла б підтвердити виконання Мінських угод, але не вистачає волі, щоби покласти край насильству: «Незважаючи на перебування понад 700 громадських спостерігачів, сотень броньованих транспортних засобів для їх захисту, а також технології, щоб допомогти їх роботі, незважаючи на цілодобову самовіддачу і залучення, незважаючи на все це насильство не припиняється».

Заступник голови місії ОБСЄ додав, що йде з «почуттям тривоги і печалі», але водночас і з почуттям надії: «Я досі бачу світло в кінці тунелю. Цей конфлікт не невикорінюваний, не завмерлий і не заморожений. Його можна закінчити, прийнявши відповідне рішення».

Нагадаємо, з листопада Хуг залишає посаду в СММ ОБСЄ. Його змінить британець Марк Етерінгтон. У 2014 році Етерінгтона та Хуга, призначили заступниками голови місії. Пізніше перший покинув свою посаду, і на сьогодні не є співробітником ОБСЄ. До роботи в організації він очолював групи Бюро зі стабілізації, яким керує Рада національної безпеки Великої Британії, а також виконував польові місії в різних країнах світу, зокрема в Іраку та Південному Судані.

Читати більше новин в Telegram

 

Читайте також:

ОБСЄ не бачить прямих доказів участі РФ в конфлікті на Донбасі. Але докази є

Досить пропаганди: Слідство з’ясувало, «Боїнг» збив російський «Бук»

ОБСЄ помітила перевезення озброєння на Донбас з РФ

Донбас назвали одним із найбільш замінованих районів в світі

На Донбасі зафіксували сотні нових ящиків з боєприпасами

«На Донбасі загинули понад 240 дітей»: Повідомив Павло Клімкін

На Донбасі знову почалися активні бойові дії

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій