'
Читаєте зараз
Омбудсмен визнала рейди на призовників порушенням

Омбудсмен визнала рейди на призовників порушенням

Сергій Сурепін

Представники уповноваженого Верховної Ради з прав людини звернулися до Національної поліції та Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ. Привід – порушення прав призовників, повідомляє прес-служба омбудсмена.

Що сталося

8 травня 2018 року близько сьомої години ранку відбулася перевірка хостелу «Гавана» представниками Національної поліції Голосіївського району міста Києва . Під час проведення перевірки представниками Національної поліції було виявлено вісьмох чоловіків призовного віку без військово-облікових документів.

Що кажуть у омбудсмена

Представники омбудсмена приїхали до Київського об’єднаного збірного пункту Міністерства оборони. Туди після рейду та примусового проходження медичної комісії відправили вісім чоловіків.

Читати більше новин в Telegram

«Їм повідомили, що після проходження медичного огляду вони можуть бути вільні. Однак, за повідомленням призовників, їх ввели в оману, оскільки до 15:00 8 травня вони перебували під постійним наглядом військовослужбовця комісаріату, не мали змоги вільно залишити приміщення та придбати собі їжу. За отриманою під час перевірки інформацією, з 8 по 9 травня призовники не були забезпечені предметами особистої гігієни», – розповіли представники омбудсмена.

Також стало відомо, що чоловіків не годували до вечора 9 травня, а також забороняли виходити за межі пункту. Омбудсмен Людмила Денісова вже звернулася до Головного управління Національної поліції в Києві та начальника Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ, щоб перевірити факти можливих порушень прав людини, які стосуються незаконного вилучення паспортів, незабезпечення громадян харчуванням та предметами особистої гігієни.

Читайте також:

У Києві 8 молодиків примусово доправили у військкомат. Що відомо

Київський військовий комісаріат прокоментував скандал з призовниками

Омбудсмен відреагувала на примусове утримання призовників

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій