Читаєте зараз
Омбудсмен визнала рейди на призовників порушенням

Омбудсмен визнала рейди на призовників порушенням

Сергій Сурепін

Представники уповноваженого Верховної Ради з прав людини звернулися до Національної поліції та Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ. Привід – порушення прав призовників, повідомляє прес-служба омбудсмена.

Що сталося

8 травня 2018 року близько сьомої години ранку відбулася перевірка хостелу «Гавана» представниками Національної поліції Голосіївського району міста Києва . Під час проведення перевірки представниками Національної поліції було виявлено вісьмох чоловіків призовного віку без військово-облікових документів.

Що кажуть у омбудсмена

Представники омбудсмена приїхали до Київського об’єднаного збірного пункту Міністерства оборони. Туди після рейду та примусового проходження медичної комісії відправили вісім чоловіків.

«Їм повідомили, що після проходження медичного огляду вони можуть бути вільні. Однак, за повідомленням призовників, їх ввели в оману, оскільки до 15:00 8 травня вони перебували під постійним наглядом військовослужбовця комісаріату, не мали змоги вільно залишити приміщення та придбати собі їжу. За отриманою під час перевірки інформацією, з 8 по 9 травня призовники не були забезпечені предметами особистої гігієни», – розповіли представники омбудсмена.

Також стало відомо, що чоловіків не годували до вечора 9 травня, а також забороняли виходити за межі пункту. Омбудсмен Людмила Денісова вже звернулася до Головного управління Національної поліції в Києві та начальника Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ, щоб перевірити факти можливих порушень прав людини, які стосуються незаконного вилучення паспортів, незабезпечення громадян харчуванням та предметами особистої гігієни.

Читайте також:

У Києві 8 молодиків примусово доправили у військкомат. Що відомо

Київський військовий комісаріат прокоментував скандал з призовниками

Омбудсмен відреагувала на примусове утримання призовників

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору