'
Читаєте зараз
Палеонтологи відкрили новий вид динозаврів-гігантів: якими вони були

Палеонтологи відкрили новий вид динозаврів-гігантів: якими вони були

Ilona Kivva
Автор:
  • В муніципалітеті Морелла, що на сході Іспанії, ще між 2006 та 2008 роками були знайдені кістки невідомого динозавра. Проаналізувати їх повною мірою вдалося тільки тепер.
  • Науковці з’ясували, що рештки не відповідають жодному з відомих тварин. Новий вид назвали Garumbatitan morellensis.
  • Дослідження підтверджує вкрай складну еволюцію динозаврів-гігантів з європейського крейдяного періоду.

Garumbatitan morellensis належав до групи зауроподів — найбільших істот, які коли-небудь ходили по Землі. У нього були довгі шия та хвіст, масивні стопи та маленька голова. Харчувався гігант травою та листям: за добу з’їдав до 41 кілограма рослинності.

Заборона розповідає про відкриття палеонтологів з Іспанії.


Garumbatitan morellensis: що з’ясували вчені

Частини скелета динозавра знайшли в муніципалітеті Морелла на сході Іспанії між 2006 та 2008 роками. Розкопки проводилися у зоні Сант-Антоні-де-ла-Веспа, де сконцентрована велика кількість останків вимерлих з ранньої крейди (приблизно 145-100 мільйонів років тому), пише Newsweek.

Науковці з Іспанського національного університету дистанційної освіти дослідили їх та нарешті ідентифікували доісторичну істоту. Виявилося, що рештки не відповідають жодному з відомих динозаврів, тож це новий вид. Його назвали Garumbatitan morellensis.

Динозавр жив приблизно 122 млн років тому та належав до зауроподів. Це група тварин, які вважаються найбільшими істотами які коли-небудь ходили по Землі. У них були дуже довгі шиї та хвости, маленькі голови та чотири товсті, схожі на стовпи, ноги. Від інших зауроподів Garumbatitan morellensis відрізняє будова стопи та стегнової кістки.

Читати більше новин в Telegram
Споріднені стосунки Garumbatitan morellensis з деякими зауроподами. Інфографіка: GBE-UNED

Палеонтологи припускають, що тварина була одним із топгігантів у групі. Вона могла досягати трохи більше як 24 м у довжину, а заввишки була близько 9 метрів (3.5 поверхи будинку). Тільки хребці були завширшки майже в метр, а стегнова кістка — довжиною близько 2 метрів. Істота була травоїдною і в день могла споживати від 27 до 41 кг рослинності.

Реконструкція вигляду Garumbatitan morellensis. Ілюстрація: Grup Guix

«Наше дослідження підкреслює величезну складність еволюційної історії зауроподів з європейського крейдяного періоду. Майбутнє відновлення всіх викопних матеріалів, знайдених у цьому родовищі, додасть важливу інформацію для розуміння початкової еволюції конкретно цієї групи», — каже один з дослідників Франсіско Ортега.

Раніше Заборона розповідала про невідомий раніше вид динозаврів, який відшукали в Південній Америці. Це унікальний випадок, адже вигляд знахідки зовсім не відповідає характерним для динозаврів цього періоду ознакам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій