Патрульна поліція запропонувала анонімно доносити на наркокур’єрів
- В Україні запустили чат-бот DrugHunters у Telegram.
- Чат-бот слугуватиме інструментом для анонімних донесень громадян щодо відомих їм фактів збуту наркотичних речовин.
- Нагадуємо про те, що каже Кримінальний кодекс України про наркотики.
Патрульна поліція України запустила Telegram-бот під назвою DrugHunters. Його було створено для викриття каналів збуту наркотиків по всій країні. Відтепер можна анонімно робити донесення на будь-які випадки розповсюдження наркотичних речовин.
Заборона розповідає про новий цифровий інструмент боротьби з наркоторгівлею в Україні.
Що таке чат-бот DrugHunters
Про запуск DrugHunters пресслужба Патрульної поліції України повідомила 9 листопада 2021 року. Зазначається, що DrugHunters або ж «Мисливці за наркотиками» — це офіційний чат-бот Патрульної поліції у месенджері Telegram, створений з метою встановлення контролю над ринком збуту наркотиків в Україні.
«З його допомогою можна анонімно та в декілька кліків повідомити патрульних про виявлення як наркотичних речовин, так і самих закладників. Скористатись чат-ботом можуть усі громадяни у тих містах, де працює Патрульна поліція», — йдеться у повідомленні.
У такий спосіб правоохоронці пропонують доносити на будь-які випадки розповсюдження наркотиків, тим самим спростивши бюрократичні процеси оформлення виклику, які не завжди могли гарантувати анонімність заявникові.
Читати більше новин в TelegramDrugHunters: як працює
Для оформлення анонімної заявки про можливе місце закладки чи закладника, достатньо просто відкрити чат-бот у Telegram і розпочати діалог.
Після старту розмови потрібно вказати такі деталі:
- населений пункт,
- адресу, за якою побачили потенційного зловмисника,
- опис місця, де на думку заявника може бути закладка (труби, клумба, лавочка тощо).
Після отримання повідомлення про знахідку або ймовірного закладника, працівники Патрульної поліції виїжджатимуть на місце і перевірятимуть інформацію. У відомстві наголошують, що для швидкого виявлення закладок правоохоронцями, потрібно також надсилати геолокацію та підкріпляти свої заявки фото- або відеоматеріалами.
Відповідальність за збут наркотиків в Україні
У Патрульній поліції нагадують, що за правопорушення, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин передбачено відповідальність, яка в залежності від обсягів збуту може бути як адміністративною, так і кримінальною. Якщо обсяги збуту підпадають під кримінальну відповідальність, то у такому разі передбачається покарання у вигляді ув’язнення від 4 до 12 років, в залежності від додаткових обставин справи.
Важливо зазначити, що згідно з ч. 4 ст. 307 КК України, особа, яка добровільно здала наркотичні та психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотиків.
Раніше Заборона розповідала про те, як в Україні лікують депресію за допомогою кетаміну, який у багатьох країнах світу є забороненим препаратом.
Читати більше новин в Telegram