Читаєте зараз
Патрульна поліція запропонувала анонімно доносити на наркокур’єрів

Патрульна поліція запропонувала анонімно доносити на наркокур’єрів

Markiian Oliiarnyk
  • В Україні запустили чат-бот DrugHunters у Telegram.
  • Чат-бот слугуватиме інструментом для анонімних донесень громадян щодо відомих їм фактів збуту наркотичних речовин.
  • Нагадуємо про те, що каже Кримінальний кодекс України про наркотики.

Патрульна поліція України запустила Telegram-бот під назвою DrugHunters. Його було створено для викриття каналів збуту наркотиків по всій країні. Відтепер можна анонімно робити донесення на будь-які випадки розповсюдження наркотичних речовин.    

Заборона розповідає про новий цифровий інструмент боротьби з наркоторгівлею в Україні.


Що таке чат-бот DrugHunters

Про запуск DrugHunters пресслужба Патрульної поліції України  повідомила 9 листопада 2021 року. Зазначається, що DrugHunters або ж «Мисливці за наркотиками» — це офіційний чат-бот Патрульної поліції у месенджері Telegram, створений з метою встановлення контролю над ринком збуту наркотиків в Україні.

QR-код з посилання на чат-бот DrugHunters. Ілюстрація: Патрульна поліція України

«З його допомогою можна анонімно та в декілька кліків повідомити патрульних про виявлення як наркотичних речовин, так і самих закладників. Скористатись чат-ботом можуть усі громадяни у тих містах, де працює Патрульна поліція», — йдеться у повідомленні. 

У такий спосіб правоохоронці пропонують доносити на будь-які випадки розповсюдження наркотиків, тим самим спростивши бюрократичні процеси оформлення виклику, які не завжди могли гарантувати анонімність заявникові.

Читати більше новин в Telegram

DrugHunters: як працює

Для оформлення анонімної заявки про можливе місце закладки чи закладника, достатньо просто відкрити чат-бот у Telegram і розпочати діалог. 

Після старту розмови потрібно вказати такі деталі:

  • населений пункт, 
  • адресу, за якою побачили потенційного зловмисника, 
  • опис місця, де на думку заявника може бути закладка (труби, клумба, лавочка тощо). 
Приклад початку діалогу з чат-ботом DrugHunters. Скріншот: Заборона

Після отримання повідомлення про знахідку або ймовірного закладника, працівники Патрульної поліції виїжджатимуть на місце і перевірятимуть інформацію. У відомстві наголошують, що для швидкого виявлення закладок правоохоронцями, потрібно також надсилати геолокацію та підкріпляти свої заявки фото- або відеоматеріалами.

Відповідальність за збут наркотиків в Україні

У Патрульній поліції нагадують, що за правопорушення, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин передбачено відповідальність, яка в залежності від обсягів збуту може бути як адміністративною, так і кримінальною. Якщо обсяги збуту підпадають під кримінальну відповідальність, то у такому разі передбачається покарання у вигляді ув’язнення від 4 до 12 років, в залежності від додаткових обставин справи.

Важливо зазначити, що згідно з ч. 4 ст. 307 КК України, особа, яка добровільно здала наркотичні та психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотиків.

Раніше Заборона розповідала про те, як в Україні лікують депресію за допомогою кетаміну, який у багатьох країнах світу є забороненим препаратом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій