'
Читаєте зараз
Пентагон запустив онлайн-форму для обізнаних про НЛО: навіщо вона

Пентагон запустив онлайн-форму для обізнаних про НЛО: навіщо вона

Ilona Kivva
Автор:
  • Міністерство оборони США відкрило сервіс, де окремі люди можуть повідомити про будь-які урядові програми, повʼязані з невстановленими об’єктами.
  • В майбутньому планується зробити форму і для звичайних громадян.
  • Офіс з вирішення аномальних ситуацій у всіх середовищах (AARO) обіцяє опублікувати пов’язані з НЛО матеріали.

Ресурс від Пентагону вже фактично став найбільшою базою даних зі всією загальнодоступною інформацією, що пов’язана з можливістю існування позаземного життя. Тепер її ще більше розширять, дозволивши подавати запити усім, хто має хоч якусь інформацію про секретні урядові програми, пов’язані з НЛО.

Заборона розповідає про наслідки скандалу навколо НЛО в США. 

Нова політика відкритості Пентагону: AARO

AARO, або Універсальний офіс з вирішення аномалій під порядкуванням Міністерства оборони США займається пошуком та поясненням випадків спостереження НЛО. Відомство створило спеціальний сайт, який відкриває інформацію для громадськості.

«Департамент прагне до прозорості з американським народом щодо роботи AARO над НЛО. Цей вебсайт слугуватиме єдиним джерелом всієї офіційної загальнодоступної інформації, пов’язаної з НЛО, а AARO регулярно оновлюватиме вебсайт з інформацією про свою діяльність та висновки в міру того, як нова інформація буде затверджена для публічного оприлюднення», — повідомляє сайт Пентагону.

У відомстві заявили, що готуються до публікації нової інформації за цією темою. Проте голова AARO Шон Кірпатрік попередив, що ті, хто вірять в зберігання позаземних апаратів у Зоні 51, будуть, скоріш за все, розчаровані.

Читати більше новин в Telegram

«У нас є пакет з великою кількістю нового матеріалу, який ми готуємо до випуску. Ми розкрили деякі речі, які ми розсекретили. Не просто оперативні відео, а історичні документи. Вони послугують навчальним матеріалом, який допоможе інформувати громадськість», — заявив Кірпатрік, не надавши подробиць.

НЛО в польоті над міським парком (цифровий композит). Фото: Ray Massey/Getty Images

Девід Груш: промова 

Тема НЛО особливо актуальна останні роки в США з міркувань національної безпеки. Уряд штатів переймався більше земним походженням апаратів, аніж позаземним, через те, що за цими випадками можуть стояти вороги та їхня розвідка. Підтвердженням побоювань став збитий у лютому 2023 року китайський аеростат, що використовувався у шпигунських цілях.

У липні з промовою в Конгресі на тему НЛО виступив колишній співробітник розвідки США Девід Груш. Офіцер у відставці заявив, що в Штатах існують секретні програми пов’язані з НЛО, проте вони мають справу з далеко не земним походженням апаратів.

«Під час виконання моїх службових обов’язків мене повідомили про багаторічну програму виявлення аварій і зворотного проєктування НЛО, до якої мені було відмовлено в доступі. Ймовірно, уряд США знає про позаземне життя з 1930 років», — сказав Груш. Він наполягає, що брав інтерв’ю в людей, які діставали нелюдські рештки з нерозпізнаних літальних апаратів.

У Пентагоні одразу спростували заяви про приховування подібних програм. Слідчі не виявили доказів, які б казали про володіння уламками позаземних об’єктів, тим більше про їх зворотну інженерію. Проте Міністерство оборони США закликало надавати будь-які докази про наявність секретних програм від уряду.

 Пентагон, штаб-квартира Міністерства оборони США. Фото: Девід Б. Гліссон 

Онлайн форма: для кого

У відповідь на скандал із промовою Груша колишні урядовці, військові та підрядники отримали можливість заповнити форму, щоб повідомити відомості про урядові програми США пов’язані з НЛО. З часом цю форму планують зробити загальнодоступною.

«Цей механізм звітності, який є на вебсайті, призначений саме для людей, які вважають, що вони з перших рук знають про таємні програми, які уряд приховував. Наприклад, пілоти, яки літали та щось бачили, одразу повідомляли інформацію і це проходило крізь оперативний канал», — сказав директор AARO Шон Кіркпатрік, натякнувши про достатню кількість відомостей про безпосередньо літаючі об’єкти.

У відомстві обіцяють, що особиста та конфіденційна інформації будуть захищені. Форма створена тільки для первинного контакту з AARO і її не слід використовувати для передачі секретних даних. В перспективі тих, хто надав корисну інформацію, чекатиме інтерв’ю.

Раніше Заборона розповідала про знайдені в Мексиці 1000-річні мумії прибульців: більше третини складу їх ДНК невідома.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій