Читаєте зараз
Перепис населення України з Apple. Чому все одно ходитимуть по домівках?

Перепис населення України з Apple. Чому все одно ходитимуть по домівках?

Iryna Troian
Автор:
Apple
  • В Україні перший етап перепису населення планують на кінець 2022 року.
  • Компанія Apple допоможе провести офлайн-перепис. Це коли працівник приходитиме особисто до людини.
  • Востаннє в українців про українців дізнавалися ще у 2001 році.

Наприкінці 2022 року в Україні спільно з компанією Apple розпочнуть перепис населення. Всіх українців планують порахувати у першому півріччі 2023 року. Таким чином мають дізнатися точні дані про демографію, адже від цього залежить, зокрема, управління державою, розподіл податків, кількість суддів і дитячих садків. Попередня сума проєкту склала близько 5 мільярдів гривень, що робить ідею занадто дорогою для України: тож наразі шукають варіанти здешевлення схеми.

Заборона розповідає про проведення електронного перепису населення України та про те, як допомагатиме компанія Apple.


Електронний перепис населення в Україні: коли та як

В Україні влада спільно з компанією Apple проведе перепис населення вже в кінці 2022 року, повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб в інтерв’ю dev.ua. А фактично весь перепис мають здійснити у першому півріччі 2023 року.

За словами посадовця, станом на лютий 2022 року Мінцифри завершує нову концепцію підрахунку українців, який хочуть зробити сучаснішим. Натомість компанія Apple допомагає у розробці офлайн-перепису.

Сам проєкт складатиметься з трьох етапів:

Читати більше новин в Telegram
  • реєстровий перепис: на цьому етапі за рахунок даних в різних реєстрах влада отримає актуальну базу всіх місць реєстрації громадян. Це буде основою для перепису населення. Цей етап вже на стадії завершення;
  • інтернет-раунд: громадянам України запропонують зробити електронний самоперепис. Якщо людина не хоче, щоб до неї приходили додому, то вона зможе подати дані про себе приміром через портал «Дія», заповнивши анкету;
  • офлайн-перепис: саме в розробці цього етапу допомагає Apple. Цей метод полягає у фізичному обході людей по доміках. Його проведуть за допомогою планшетів від Apple. Але тут є багато технічних нюансів, наприклад, коли співробітник приходить до людини, доступ до форми включається по геотаргетингу. 

«Перше ТЕО [техніко-економічне обгрунтування] перепису було розраховано на 5 млрд грн, так як обхід ногами коштує дорого. І для України це дуже дорого! Ми зараз хочемо цю цифру в кілька разів зменшити за рахунок оптимізації технічних процесів, і щоб процес, його методологію, одночасно визнали в ЄС та інших країнах», — розповів Олексій Вискуб.

Україна закупить планшети в Apple

В Україні офлайн-перепис населення планують зробити з використанням планшетів від Apple. За словами Вискуба, компанія долучилася до перепису, бо ІТ-гігант шукає своє місце на великих проєктах цифрової трансформації. 

«Зараз вони надають нам, в першу чергу, експертну консультацію. Якщо буде прийнято рішення і ми зрозуміємо, як ефективно задіяти їх технологію, то вони можуть надати істотні знижки на планшети», — зазначив заступник міністра цифрової трансформації. 

Спочатку в Мінцифри планували, що для офлайн-перепису знадобиться понад 100 тисяч планшетів. Але за словами Олексія Вискуба, станом на лютий 2022 року влада хоче зменшити їхню кількість до 30-40 тисяч.

Після виконання перепису населення, відповідно до закону, планшети мають передати в школи чи інші освітні об’єкти. 

Раніше Заборона розповідала про безкоштовні смартфони для вакцинованих старших українців та про те, які саме гаджети вони отримають.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій