Читаєте зараз
Перепис населення України з Apple. Чому все одно ходитимуть по домівках?

Перепис населення України з Apple. Чому все одно ходитимуть по домівках?

Iryna Troian
Автор:
Apple
  • В Україні перший етап перепису населення планують на кінець 2022 року.
  • Компанія Apple допоможе провести офлайн-перепис. Це коли працівник приходитиме особисто до людини.
  • Востаннє в українців про українців дізнавалися ще у 2001 році.

Наприкінці 2022 року в Україні спільно з компанією Apple розпочнуть перепис населення. Всіх українців планують порахувати у першому півріччі 2023 року. Таким чином мають дізнатися точні дані про демографію, адже від цього залежить, зокрема, управління державою, розподіл податків, кількість суддів і дитячих садків. Попередня сума проєкту склала близько 5 мільярдів гривень, що робить ідею занадто дорогою для України: тож наразі шукають варіанти здешевлення схеми.

Заборона розповідає про проведення електронного перепису населення України та про те, як допомагатиме компанія Apple.


Електронний перепис населення в Україні: коли та як

В Україні влада спільно з компанією Apple проведе перепис населення вже в кінці 2022 року, повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб в інтерв’ю dev.ua. А фактично весь перепис мають здійснити у першому півріччі 2023 року.

За словами посадовця, станом на лютий 2022 року Мінцифри завершує нову концепцію підрахунку українців, який хочуть зробити сучаснішим. Натомість компанія Apple допомагає у розробці офлайн-перепису.

Сам проєкт складатиметься з трьох етапів:

  • реєстровий перепис: на цьому етапі за рахунок даних в різних реєстрах влада отримає актуальну базу всіх місць реєстрації громадян. Це буде основою для перепису населення. Цей етап вже на стадії завершення;
  • інтернет-раунд: громадянам України запропонують зробити електронний самоперепис. Якщо людина не хоче, щоб до неї приходили додому, то вона зможе подати дані про себе приміром через портал «Дія», заповнивши анкету;
  • офлайн-перепис: саме в розробці цього етапу допомагає Apple. Цей метод полягає у фізичному обході людей по доміках. Його проведуть за допомогою планшетів від Apple. Але тут є багато технічних нюансів, наприклад, коли співробітник приходить до людини, доступ до форми включається по геотаргетингу. 

«Перше ТЕО [техніко-економічне обгрунтування] перепису було розраховано на 5 млрд грн, так як обхід ногами коштує дорого. І для України це дуже дорого! Ми зараз хочемо цю цифру в кілька разів зменшити за рахунок оптимізації технічних процесів, і щоб процес, його методологію, одночасно визнали в ЄС та інших країнах», — розповів Олексій Вискуб.

Україна закупить планшети в Apple

В Україні офлайн-перепис населення планують зробити з використанням планшетів від Apple. За словами Вискуба, компанія долучилася до перепису, бо ІТ-гігант шукає своє місце на великих проєктах цифрової трансформації. 

«Зараз вони надають нам, в першу чергу, експертну консультацію. Якщо буде прийнято рішення і ми зрозуміємо, як ефективно задіяти їх технологію, то вони можуть надати істотні знижки на планшети», — зазначив заступник міністра цифрової трансформації. 

Спочатку в Мінцифри планували, що для офлайн-перепису знадобиться понад 100 тисяч планшетів. Але за словами Олексія Вискуба, станом на лютий 2022 року влада хоче зменшити їхню кількість до 30-40 тисяч.

Після виконання перепису населення, відповідно до закону, планшети мають передати в школи чи інші освітні об’єкти. 

Раніше Заборона розповідала про безкоштовні смартфони для вакцинованих старших українців та про те, які саме гаджети вони отримають.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору