'
Читаєте зараз
єСмартфон: в Мінцифри розповіли про строки, процедуру та моделі телефонів

єСмартфон: в Мінцифри розповіли про строки, процедуру та моделі телефонів

Iryna Troian
Автор:
Smartphone
  • Програма з видачі смартфонів українцям 60+ стартує з квітня 2022 року.
  • Вже проводяться перемовини з українськими банками-партнерами.
  • В Мінцифри також розповіли про домовленості з виробниками смартфонів. Є навіть пропозиція розробити окремий смартфон.

Навесні 2022 року в Україні має почати функціонувати програма з видачі безкоштовних смартфонів для вакцинованих мінімум двома дозами. За планами, гаджети українцям старше 60 років видаватимуть банки-партнери. Влада передбачила механізм контролю за смартфонами, тож їх не можна буде передати чи продати комусь іншому.

Заборона розповідає про безкоштовні смартфони від держави та про те, які саме гаджети отримають українці.

єСмартфон: як отримати та коли

З квітня 2022 року в Україні розпочнеться програма з видачі безкоштовних смартфонів для вакцинованих пенсіонерів 60+, розповів заступник міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб в інтерв’ю dev.ua. Він також зазначив, що гроші на програму можуть залучатися як із зовнішніх кредитних ресурсів, так і внутрішніх. 

«В Україні є 8.5 млн людей старше 60 років. З них 3.5 млн мають вакцинацію. А ми тільки вакцинованим хочемо давати смартфони, щоб стимулювати людей робити щеплення», — наголосив посадовець.

Мінцифри також затвердило строки проведення програми у 2022 році: 

Читати більше новин в Telegram
  • у квітні розпочнеться збір заявок від вакцинованих пенсіонерів старше 60 років;
  • влітку роздаватимуть перші смартфони;

За даними заступника очільникаМінцифри, весь проєкт триватиме до трьох років. Впродовж цього часу планують роздати кілька мільйонів смартфонів.

Також передбачено, що партнерами з видачі єСмартфонів будуть банки, з якими вже ведять перемовини. Мінцифри хоче, щоб користувачі могли отримати смартфони одразу у відділені банку-партнера. Там будуть надавати певний пакет послуг, до яких входить навчання, заміна SIM-карти та інше. 

єБабуся: які смартфони отримають українці

У Мінцифри проводять перемовини із компанією Samsung та з українськими внутрішніми виробниками щодо закупівлі мобільних пристроїв. За даними Олексія Вискуба, одна компанія навіть запропонувала зробити окрему модель смартфона під замовлення

«Хочемо, щоб смартфон обійшовся не дорожче 5 000 гривень. Ми хотіли б, звичайно, влізти до 4 000 гривень. Час покаже», — розповів Вискуб. Серед інших вимог до гаджетів — наявність NFC. Це технологія бездротового зв’язку, яка дозволяє обмінюватися даними на відстані, наприклад, здійснювати транзакції без контакту з платіжним терміналом. Натомість довелося відмовитися від eSIM (віртуальна SIM-карта), бо вона значно здорожчує смартфон.

Також в Мінцифри разом з мобільними операторам знайшли спосіб контролю за смартфонами, щоб «бабуся чи дідусь не змогли передати свій гаджет комусь іншому чи продати його». 

«SIM-карта буде прив’язана, наприклад, до IMEI телефону [серійний номер мобільного пристрою, який є унікальним для кожного телефону] і зареєстрована на паспорт. А номер стане одразу фінансовим номером, прив’язаним до паспорта для мінімізації шахрайства. Також мобільні оператори пропонують нам установку спеціального додатка, що дозволить контролювати незмінність користування пристроєм. Це один з підходів», — розповів заступник міністра цифрової трансформації.

Раніше Заборона розповідала про низку послуг, що вже доступні для українців старше 60 років і зробили повну вакцинацію від коронавірусної хвороби.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій