'
Читаєте зараз
Першу ракетку світу Джоковича зобов’язали покинути Австралію. В чому справа?

Першу ракетку світу Джоковича зобов’язали покинути Австралію. В чому справа?

Markiian Oliiarnyk
Новак Джокович
  • Влада Австралії анулювала візу сербського тенісиста Новака Джоковича перед самим Australian Open.
  • У заявці на візу Джоковича не було передбачено звільнення від щеплення від COVID-19.
  • Зірка спорту неодноразово заявляв, що проти антикоронавірусної вакцинації.

Тенісисту номер один у світі Новаку Джоковичу анулювали візу на в’їзд до Австралії, куди він прилетів для участі в Australian Open. Покинути країну тенісист змушений через помилку у заявці на візу. Помічники Джоковича зазначили не той тип документу, який би дозволив йому перетнути кордон без вакцинації. Все це відбулося на тлі скандалу щодо ставлення сербського тенісиста до вакцинації від COVID-19, адвокати вже подали апеляцію.

Заборона розповідає про деталі анулювання візи Джоковичу та чому навколо його участь у турнірі Великого шолома виник скандал.


Топовому тенісисту Новаку Джоковичу анулювали візу для в’їзду в Австралію

Зірці тенісу Новаку Джоковичу відкликали візу на в’їзд до Австралії по прибуттю до Мельбурна на турнір Australian Open, повідомило ВВС

5 січня 2022 року сербський тенісист Джокович прибув до Мельбурна, де правоохоронці виявили в нього проблему з візою. Один із помічників Новака Джоковича, який займався оформленням візи, у заявці вказав не той тип документу, який мав би дозволити тенісисту перетнути кордон Австралії за наявності медичного винятку щодо звільнення від вакцинації. Без цього документу невакцинованих людей до країни не пускають.

Тож візу Джоковича анулювали з вимогою депортації. Прикордонники протримали спортсмена в аеропорту декілька годин, а після помістили в спеціальний готель, де під охороною тримають осіб перед депортацією з країни.

Читати більше новин в Telegram

Адвокати Новака Джоковича подали апеляцію. Розгляд справи відбудеться не раніше 10 січня 2022 року. 

Раніше спортсмен принципово не повідомляв загалу, чи він вакцинований. Перед прильотом Джоковича прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон зауважив, що сербський тенісист має пред’явити достатньо доказів для звільнення від вакцинації. 

«Ми чекаємо на ці докази. Якщо вони будуть недостатньо переконливими, з ним вчинять так само, як із будь-якою іншою людиною, — він на першому ж літаку вирушить додому. Для Новака Джоковича не повинно бути особливих правил. Жодних», — сказав Скотт Моррісон. 

Суперечки Джоковича щодо вакцинації напередодні Australian Open

На шляху до турніру в Мельбурні, який Джокович виграв дев’ять разів, з тенісистом трапився ще один скандал. Статус участі Новака Джоковича у Australian Open, який відбудеться 17-30 січня 2022 року, був під сумнівом через заяву організаторів: участь у турнірі можуть брати лише вакциновані від COVID-19 спортсмени. 

У 2021 році Новак Джокович заявляв, що він проти вакцинації. Журналісти навіть придумали йому прізвисько Novax. 4 січня 2022 року у Twitter Джокович написав, що прямує до Австралії, отримавши особливий дозвіл.

Раніше спортсмен звернувся до незалежної комісії експертів, щоб отримати документ на звільнення від вакцинації за медичними показниками, однак які саме проблеми в нього зі здоров’ям, Джокович не уточнював. Організатори турніру заявили, що медичне звільнення Новака Джоковича підтвердили дві незалежні медичні комісії, організовані Tennis Australia та штатом Вікторія. 

У багатьох австралійців та деяких спортсменів ситуація з винятком щодо вакцинації Джоковича викликала обурення, адже вони вбачають в цьому випадку подвійні стандарти. Критикують організаторів Australian Open за те, що вони заради грошей і підвищення рейтингу турніру, знехтували своїми принципами.

Раніше Заборона розповідала про найскандальніші новини щодо однієї з найголовніших спортивно-політичних подій 2022 року  —  Олімпійських ігор в Пекіні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій