Читаєте зараз
Перший суд над воєнним злочинцем в Україні: росіянину Шишимаріну винесено вирок

Перший суд над воєнним злочинцем в Україні: росіянину Шишимаріну винесено вирок

Markiian Oliiarnyk
Вадим Шишимарін
  • В Україні засудили до довічного позбавлення волі російського військового Вадима Шишимаріна, але потім вирок пом’якшили до 15 років через апеляцію.
  • Слідство довело провину окупанта в умисному вбивстві у перші дні вторгнення цивільного мешканця Сумської області.
  • Відбуття покарання враховується з 1 березня 2022 року, вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

В Україні завершився перший суд над російським військовим за порушення законів та звичаїв війни. Під час наступу на Сумщині підсудний Вадим Шишимарін вбив 62-річного українця. Окупант визнав свою провину і просив вибачення, але для суду цього виявилося недостатньо для пом’якшення вироку. Спочатку він мав відбувати довічне ув’язнення, але завдяки оскарженню адвокатів Шишимаріна, вирок вдалося пом’якшити.

Заборона розповідає подробиці першого судового процесу над російським воєнним злочинцем.


Справа Вадима Шишимаріна: рішення суду

23 травня 2022 року Солом’янський районний суд міста Києва виніс вирок 21-річному російському сержанту Вадиму Шишимаріну у справі про вбивство цивільного.

«Суд ухвалив Шишимаріна Вадима Євгенійовича, 17.10.2000 року народження, визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі», — йдеться у рішенні суду.

За даними слідства, 28 лютого 2022 року сержант Шишимарін вистрелив 62-річному мешканцю Сумщини Олександру Шеліпову в голову за наказом іншого російського військового, бо той нібито міг здати позиції росіян ЗСУ. Підсудний визнав свою провину, утім зазначив, що не хотів вбивати цивільного, а лише виконував наказ, аби зберегти своє життя. Також окупант заявив, що кається у скоєному.

Читати більше новин в Telegram
Відео: Українська правда/Twitter

Під час винесення вироку суддя Сергій Агафонов зазначив, що суд врахував те, що Шишимарін співпрацював зі слідством, однак вказав й на низку обтяжувальних обставин, які свідчать про те, що вбивство було умисним: 

  • аргумент захисту про те, що Шишимарін виконав нібито наказ є неслушним, оскільки його віддав військовий, який не був безпосереднім командиром підсудного, а сам його зміст був злочинним;
  • каяття російського сержанта у вчиненому злочині суд не вважає щирим, оскільки докази свідчать про те, що підсудний усвідомлював, що коїть.
Російський військовий Вадим Шишимарін під час засідання Солом’янського райсуду, 20 травня 2022 року, Київ, Україна. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Його визнали винним у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством. Цей злочин є міжнародним і вважається особливо тяжким.

Захисники Шишимаріна протягом 30 днів після оголошення рішення Солом’янського райсуду подали апеляцію з проханням пом’якшення вироку. Як повідомляють Ґрати, 29 липня 2022 року колегія суддів на чолі з Олександром Кіяшком Київського апеляційного суду змінив вирок з довічного ув’язнення на 15 років позбавлення волі.

Відбуття покарання Шишимаріним враховується із 1 березня 2022 року.

Раніше Заборона розповідала про проміжне рішення Міжнародного суду ООН у справі України проти Росії, згідно з яким окупаційні війська Путіна мали б негайно припинити бойові дії та вийти на рубежі, які вони займали до 24 лютого.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій