Пілоти ЗСУ зможуть літати на Mirage: розслідувачі знайшли ймовірних постачальників
- «Міраж» — французький багатоцільовий бойовий винищувач. Всього було виготовлено близько 600 одиниць техніки.
- Техніка є серед найбільш затребуваних варіантів для ВПС України, бо це аналогічне МіГ-29 покоління.
- Раніше повідомлялося, що українські пілоти вже проходять навчаються по пілотуванню цих літаків у Франції. Цю інформацію спростували.
Українські пілоти можуть отримати близько 40 літаків Mirage. Постачальників має бути троє, але перший транш, ймовірно, здійснять ОАЕ, у яких найбільший аерофлот цієї техніки.
Заборона розповідає про розслідування журналістів, а також про те, що це взагалі за літаки.
«Міражі» для України: дані Intelligence Online
Україна розраховує на партію потужних французьких винищувачів. Профінансувати техніку має Франція, але постачальниками будуть інші країни, йдеться у розслідування Intelligence Online.
«Після тривалого переговорного процесу, який кілька тижнів обтяжував збройових брокерів, що працюють на Київ, Україна сподівається отримати близько 40 літаків Mirage», — кажуть у виданні.
Париж нібито розглядає трьох найбільш ймовірних операторів:
Читати більше новин в Telegram- ОАЕ;
- Греція;
- Індонезія.
Саме ці країни мають надлишки авіації, які вони можуть погодитися продати. Перший транш можуть виконати Арабські Емірати.
Інше французьке видання Le Figaro ще 24 березня писало, що українські пілоти вже проходять навчаються по пілотуванню цих літаків у Франції. Воно нібито відбувається на авіабазах у Мон-де-Марсан та Нансі.
Там, за інформацією Defence Express, справді розміщені Mirage 2000, що поступово виводяться з експлуатації повітряних сил Франції.
У командуванні Повітряних сил ЗСУ повідомлення про навчання пілотів спростували.
Водночас ще у лютому-2023 міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що Mirage — одні із літаків, які найбільше підійдуть українським пілотам, адже це аналогічне МіГ-29 покоління.
Mirage: характеристики винищувача
Mirage 2000 — багатоцільовий бойовий винищувач французької авіакомпанії Dassault Aviation. Це досить застаріла техніка, яка була взята на озброєння ще у 1984 році. З того часу було випущено близько 600 одиниць. Виробництво припинили у 2007 році, кажуть у Bulgarian Military.
Винищувач оснащено одним турбовентиляторним двигуном SNECMA M53-P2. Максимальна злітна вага сягає 17 тонн, а швидкість польоту — 2 336 км/год на великій висоті та 1 110 км/год на рівні моря.
Літак озброєно двома револьверними гарматами калібру 30 мм (по 125 снарядів на гармату). Може також стріляти ракетами класів «повітря-повітря» і «повітря-земля» і скидати некеровані та керовані бомби.
Літак Mirage 2000-9 (саме цю версію мають передати Україні) несе ракету Black Shahine, розроблену MBDA та крилаті ракети Storm Shadow. Останні були вперше розгорнуті на літаках Британських ВПС Tornado під час операції «Іракська свобода» в березні 2003 року.
Крім Франції, літаки є/були на озброєнні ОАЕ, Єгипту, Греції, Індії, Перу, Катару, Тайваню. При цьому Емірати свої модернізували.
Раніше Заборона розповідала про план захисту скандинавських держав від держави-терористки. У його рамках вони вже об’єднали аерофлоти у єдину систему.
Читати більше новин в Telegram