'
Читаєте зараз
Покажіть це своїй мамі та бабусі. В Україні жінок 50+ навчать впевненості та лідерству

Покажіть це своїй мамі та бабусі. В Україні жінок 50+ навчать впевненості та лідерству

Iryna Troian
Автор:
Императорская семья Японии
  • В Україні започатковано проєкт «Сила віку жінок».
  • Це психотерапевтичні групи, в яких жінки об’єднуються в спільноту проти дискримінації та стигматизації.
  • Записатися в групу можна через Facebook.

В Україні започаткували проєкт психологічної підтримки жінок 50+ років. В терапевтичних групах довіри жінки навчаються приймати зміни в організмі та тілі, позитивному ставленню до віку та трансформації життєвих процесів.

Заборона розповідає про ініціативу, що реалізує благодійна організація «Сила віку жінок» за сприяння фонду «Відродження».


«Сила віку жінок»: що це за проєкт

З грудня 2021 року розпочались пілотні психотерапевтичні групи для 30 жінок. Робота в них присвячена прийняттю жінками свого віку, змінам в організмі та тілі й позитивному ставленню до трансформації.

Після роботи у групах жінки будуть навчатися лідерству, щоб створити  антиейджистський рух у всіх регіонах України, сприятимуть позитивним змінам в політиці країни щодо жінок передпенсійного та пенсійного віку.

Набір наступних груп відбувається через группу спільноти «Сила віку жінок» у Facebook.

Читати більше новин в Telegram

Забороні відмовили у можливості дізнатися в реалі, як насправді проводяться заняття. Якщо ви або ваші знайомі брали участь у цій програмі або в іншій подібній й готові поділитися досвідом, будь ласка, зв’яжіться з нами.

Як змінити життя, якщо тобі 50+

Проєкт реалізують психологиня Наталя Підлісна, культурологиня Людмила Гарбуз та соціальна працівниця Олена Девіс.

Сила віку жінок
Співзасновниці проєкту «Сила віку жінок» психологиня Наталя Підлісна, культурологиня Людмила Гарбуз та соціальна працівниця Олена Девіс. Фото: проєкт «Сила віку жінок»

«Життя після 50 років для багатьох жінок перетворюється в непомітне суспільству існування. На роботу не беруть, резюме не читають, великі суспільні тусовки і проєкти проходять повз. Жінка починає вірити, що її життя вже позаду. Що все пройшло і нічого цікавого не буде. Це доля саме української жінки. Бо в Португалії чи Нідерландах жінка в цьому віці сама вирішує, чи хоче вона продовжувати кар’єру, чи хоче щось змінювати у своєму житті», – розповідає співзасновниця «Сили віку жінок», авторка книжки «Про жінок за 50», психологиня Наталя Підлісна.

Групова психотерапія сприятиме підвищенню самооцінки жінок та навчатиме жінок принципам самодопомоги та створенню натхнення для лідерства і творчості. В результаті проєкту жінки зможуть об’єднатися в проти ейджизму, дискримінації та стигматизації та в єдиній спільноті допомагати одна одній.

«Наша задача – зламати систему ставлення до жінок третього віку як до відпрацьованого матеріалу. Жінки, які були експертками до 50 років не стають після нерозумними, непрацьовитими та нетехнологічними»,– зазначає соціальна працівниця Олена Девіс.

Раніше Заборона розповідала про психологічні та хімічні аспекти алкогольної залежності та про те, чим людям з алкоголізмом можуть допомогти близькі та родичі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій