'
Читаєте зараз
Оптимізму мало? Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні

Оптимізму мало? Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні

Markiian Oliiarnyk
Карантин в Україні
  • Кабінет міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 березня-2022.
  • Карантин завершиться, коли не менше 70% дорослих українців зроблять щеплення проти COVID-19.
  • Нагадуємо головні правила адаптивного карантину, що діють для усіх регіонів України.

Уряд прийняв рішення продовжити адаптивний карантин в Україні до кінця березня 2022 року. Правила змінюватися не будуть, орієнтуємося на ті обмеження, які набули чинності 6 грудня 2021 року. Карантин в Україні триватиме доти, поки щонайменше 70% українців не вакцинуються проти коронавірусної хвороби.

Заборона розповідає про рішення уряду продовжити адаптивний карантин в Україні, а також нагадує головні карантинні правила, які діють для усіх регіонів.


Продовження адаптивного карантину в Україні

15 грудня 2021 року Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 березня 2022 року.

«Це допоможе максимально ефективно протидіяти пандемії та захистити здоров’я людей. Адаптивний карантин в Україні триватиме доти, поки щонайменше 70% дорослих українців не отримають щеплення проти COVID-19», — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Станом на 15 грудня 2021 року, рівень вакцинації дорослого населення в Україні становить понад 40%.

Читати більше новин в Telegram

Усі карантинні правила щодо носіння масок, дотримання соціальної дистанції та обмеження доступу до публічних місць невакцинованим особам залишаться чинними.

Правила адаптивного карантину в Україні

Згідно з рішенням комісії Техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 вересня 2021 року, в усіх регіонах України за замовчуванням встановлено жовтий рівень епідеміологічної небезпеки, з можливістю кожної області самостійно посилювати або послаблювати обмеження. Станом на 15 грудня 2021 року вісім областей України перебувають у червоній карантинній зоні.

Згідно з правилами адаптивного карантину, на всіх рівнях епідеміологічних рівнях, незалежно від наявності COVID-сертифікатів, потрібно носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції. Також заборонено:

  • самовільно залишати місце ізоляції та обсервації;
  • перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • проводити заняття у закладах освіти, якщо понад 50% учасників навчального процесу перебувають на самоізоляції.

До того ж 6 грудня набули чинності нові правила карантину для жовтого епідеміологічного рівня. Згідно з ними, якщо особа не має COVID-сертифікату, негативного ПЛР-тесту чи довідки про одужання від коронавірусу, то їй заборонено відвідувати масові заходи, кінотеатри, театри, спортзали, басейни, заклади громадського харчування та інші культурні заклади, а також користуватися послугами міжобласних та міжнародних перевізників.

Раніше Заборона розповідала про ключові характеристики головних штамів COVID-19, а також про шанси Омікрону завершити світову пандемію коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій