Читаєте зараз
Поліцейських Франкфурта-на-Майні запідозрили у належності до правоекстремістського нацистського угрупування

Поліцейських Франкфурта-на-Майні запідозрили у належності до правоекстремістського нацистського угрупування

Samuil Proskuryakov

Кримінальна поліція федеральної землі Гессен розпочала розслідування у справі про можливий праворадикальний осередок у поліції Франкфурта-на-Майні. Як пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, спеціальній слідчій групі було доручено перевірити виниклі підозри.

На те, що серед франкфуртських правоохоронців може діяти праворадикальна мережа, у поліції Гессена звернули увагу лише після оприлюднення в ЗМІ інформації про письмові погрози, надісланих по факсу адвокатці Седі Басай-Йилдиз ще в серпні. Адвокатка представляла інтереси жертв неонацистського угруповання NSU. У посланні містилися образи на її адресу та пряма погроза вбити її дочку.

Читайте також: У Великій Британії ростуть праворадикальні настрої

У посланні також згадувався один із колишніх підзахисних адвокатки – 42-річний Самі А., ймовірний екс-охоронець лідера «Аль-Каїди» Осами бен Ладена. Він був екстрадований із ФРН до Тунісу в липні цього року.

Анонімні послання були підписані абревіатурою «NSU 2.0», що відсилає до неонацистського угруповання «Націонал-соціалістичне підпілля» (NSU), суд у справі якого завершився в липні 2018 року. У цьому процесі Басай-Йилдиз як адвокатка захисту представляла інтереси як жертв угруповання, так і підозрюваних у тероризмі.

Читати більше новин в Telegram

Поліція відмовлялася надати необхідну інформацію

Адвокатка подала заяву в поліцію Франкфурта та неодноразово намагалася дізнатися, чи має бути взята під охорону її родина. Однак у поліції відмовлялися надати їй необхідну інформацію.

Про те, що сліди авторів послання ведуть у саму поліцію, вона дізналася лише «після того, як про це повідомила преса». На даний момент підозрюють п’ятеро поліцейських із Франкфурта, але в поліції Гессена не виключають, що випадок може мати «набагато більші масштаби».

Одного з п’яти співробітників поліції запідозрили після того, як він без будь-яких причин зробив запит на ім’я адвокатки у внутрішній системі поліції. Через цю систему запитів людина також може дізнатися особисту адресу юриста. Ця деталь може пояснити, звідки автору листа була відома домашня адреса, яка завжди вважалася секретною й могла бути отримана тільки владними структурами.

Photo: totpi.com

NSU

Націонал-соціалістичне підпілля – правоекстремістське терористичне угрупування в Німеччині, що діяло в 1998 – 2011 роках. Угруповання керувалося стратегією безлідерного опору й оголошувало себе «мережею соратників, які керуються правилом «справи замість слів», яка буде продовжувати діяти, поки не відбудуться рішучі зміни у політиці, пресі та свободі думок».

Припускають, що в період із 2000 по 2006 рік члени NSU вбили вісьмох німецьких турків та одного грека в Нюрнберзі, Гамбурзі, Мюнхені, Ростоку, Дортмунді і Касселі, а у 2007 році, ймовірно, організували замах на двох поліцейських у Гайльбронні, одна з яких, Мішель Кізеветтер, померла від отриманих поранень.

Члени NSU також організували щонайменше 2 теракти: перший у грудні 2000 року в продуктовому магазині в Кельні, який належав іранцю, дочка якого отримала важкі поранення, а другий – 9 червня 2004 року на Койпштрассе в турецькому районі Кельна, у результаті якого 22 людини отримали поранення.

Читайте також: На Харківщині напали на адвоката, який захищає ромів

Нагадаємо, 23 червня невідомі в масках скоїли напад на тимчасовий ромський табір у лісовому масиві на околиці Львова, де проживали 14 осіб – 10 дорослих та чотири дитини. Унаслідок нападу загинув 23-річний мешканець Закарпатської області Давид Попп, а поранення дістали четверо. Пізніше поліція Львівщини повідомила про те, що затримала дев’ять осіб, причетних до вбивства. Ними виявились учні двох львівських шкіл з ультраправої організації «Твереза та зла молодь».

Новини швидко та коротко – підписуйтесь на Заборону у Telegram 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій