Читаєте зараз
Польща хоче збудувати залізний купол над Європою: що за ініціатива

Польща хоче збудувати залізний купол над Європою: що за ініціатива

Ilona Kivva
Автор:

Польща отримала від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) €300 млн кредиту. Гроші призначені для будівництва залізного купола над Європою, заявив премʼєр-міністр країни Дональд Туск.

«За кілька днів разом з іншими європейськими прем’єрами я презентую проєкт будівництва залізного купола над Європою. Невід’ємною його частиною будуть супутникові системи та системи розвідки. Ідея загальноєвропейської протиповітряної оборони є не мрією, а практичним планом», — заявив політик.

Поки незрозуміло, чи йдеться про ту ж ініціативу, яку Німеччина запропонувала у 2023 році. Уряд Олафа Шольца вже розпочав роботу над масштабною оборонною програмою для ЄС «Небесний щит». Станом на травень 2024 року до неї вже приєдналася 21 країна. Так само незрозуміло, йдеться про ізраїльські комплекси Iron Dome як основу для ППО, чи «залізний купол» — умовний вираз для позначення вкрай потужної і ефективної системи.

Про потребу у створенні міжнародної системи протиракетного захисту у травні 2024 року заговорили і представники Греції. Прем’єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс запропонував створити європейську систему протиповітряної оборони за зразком ізраїльської «Залізного купола». Він наголосив на необхідності єдиної оборонної стратегії для всієї Європи, щоб захиститися від потенційних загроз. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій