Повна деградація: Amnesty звинуватила Латвію та Польщу у катуванні мігрантів

Ilona Kivva
Автор:
  • 10 серпня 2021 року Рига оголосила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю через наплив нелегальних мігрантів.
  • У правозахисній організації стверджують, що на кордоні біженців нібито піддають тортурам.
  • У МЗС Латвії доповідь правозахисників назвали фальсифікацією.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинуватила три балтійські країни у порушенні прав людей: нібито на кордоні систематично катують мігрантів. Це вже другий скандал після обвинувачень Збройних сил України у порушенні норм міжнародного права.

Заборона розповідає подробиці скандалу навколо колись авторитетної правозахисної організації. 


Доповідь Amnesty International 12 жовтня 2022

Біженців і мігрантів на кордоні Латвії з Білоруссю насильно утримують в невідомих місцях у латвійському лісі, щоб змусити таким чином повернутися до Білорусі, йдеться у звіті Amnesty.

«Латвія поставила біженцям і мігрантам жорстокий ультиматум: погодьтеся “добровільно” повернутися до своєї країни або залишайтеся на кордоні, зазнаючи про затримання, незаконне повернення та тортури. У деяких випадках їхнє свавільне затримання на кордоні може бути прирівняне до насильницького зникнення», — сказала директор Офісу європейських інституцій Amnesty International Ів Гедді.

Латвійська влада, як сказано у звіті, неодноразово продовжувала надзвичайний стан, щоб не пропускати мігрантів в країну. Тому десятки біженців живуть у наметах на кордоні в антисанітарних умовах. Там, за даними Amnesty, їх б’ють та піддають ударам електрошокерами, в тому числі по статевих органах. Тих, кого пропустили в країну, помістили в центри утримання, але не надали доступу до процедур отримання притулку та правової допомоги.

Подібні злочини щодо біженців, за словами представників організації, також вчиняє Польща та Литва. 

Звинувачення проти Латвії, Литви та Польщі: відповідь країн і світу

На скандальний звіт відреагували у Міністерстві закордонних справ Латвії. 

«Вже певний час тому Amnesty втратила будь-яку довіру. Цей звіт додатково доводить повну деградацію колись шанованої правозахисної організації. Латвія відкидає ці фальшиві звинувачення», — заявив очільник відомства Едгарс Рінкевичс.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця закликав людей задуматися, перш ніж відправляти благодійні внески організації. 

«Деградація Амнесті заявити про зловживання на кордоні з Білоруссю, яка використовує міграцію як інструмент гібридних атак проти Латвії. Більше того, в часи, коли Білорусь є союзником Росії, ґвалтуючи і грабуючи Україну. Сором», — сказав міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс.

Раніше заборона розповідала про перспективи Києва в міжнародних союзах зі слів міністра закордонних справ Латвії Едгардса Рінкевичса. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору