'
Читаєте зараз
Повна деградація: Amnesty звинуватила Латвію та Польщу у катуванні мігрантів

Повна деградація: Amnesty звинуватила Латвію та Польщу у катуванні мігрантів

Ilona Kivva
Автор:
  • 10 серпня 2021 року Рига оголосила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю через наплив нелегальних мігрантів.
  • У правозахисній організації стверджують, що на кордоні біженців нібито піддають тортурам.
  • У МЗС Латвії доповідь правозахисників назвали фальсифікацією.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинуватила три балтійські країни у порушенні прав людей: нібито на кордоні систематично катують мігрантів. Це вже другий скандал після обвинувачень Збройних сил України у порушенні норм міжнародного права.

Заборона розповідає подробиці скандалу навколо колись авторитетної правозахисної організації. 


Доповідь Amnesty International 12 жовтня 2022

Біженців і мігрантів на кордоні Латвії з Білоруссю насильно утримують в невідомих місцях у латвійському лісі, щоб змусити таким чином повернутися до Білорусі, йдеться у звіті Amnesty.

«Латвія поставила біженцям і мігрантам жорстокий ультиматум: погодьтеся “добровільно” повернутися до своєї країни або залишайтеся на кордоні, зазнаючи про затримання, незаконне повернення та тортури. У деяких випадках їхнє свавільне затримання на кордоні може бути прирівняне до насильницького зникнення», — сказала директор Офісу європейських інституцій Amnesty International Ів Гедді.

Латвійська влада, як сказано у звіті, неодноразово продовжувала надзвичайний стан, щоб не пропускати мігрантів в країну. Тому десятки біженців живуть у наметах на кордоні в антисанітарних умовах. Там, за даними Amnesty, їх б’ють та піддають ударам електрошокерами, в тому числі по статевих органах. Тих, кого пропустили в країну, помістили в центри утримання, але не надали доступу до процедур отримання притулку та правової допомоги.

Читати більше новин в Telegram

Подібні злочини щодо біженців, за словами представників організації, також вчиняє Польща та Литва. 

Звинувачення проти Латвії, Литви та Польщі: відповідь країн і світу

На скандальний звіт відреагували у Міністерстві закордонних справ Латвії. 

«Вже певний час тому Amnesty втратила будь-яку довіру. Цей звіт додатково доводить повну деградацію колись шанованої правозахисної організації. Латвія відкидає ці фальшиві звинувачення», — заявив очільник відомства Едгарс Рінкевичс.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця закликав людей задуматися, перш ніж відправляти благодійні внески організації. 

«Деградація Амнесті заявити про зловживання на кордоні з Білоруссю, яка використовує міграцію як інструмент гібридних атак проти Латвії. Більше того, в часи, коли Білорусь є союзником Росії, ґвалтуючи і грабуючи Україну. Сором», — сказав міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс.

Раніше заборона розповідала про перспективи Києва в міжнародних союзах зі слів міністра закордонних справ Латвії Едгардса Рінкевичса. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій