'
Читаєте зараз
Доводиться залишати руїни та займати нові позиції: пояснюємо ключові події на авдіївському напрямку

Доводиться залишати руїни та займати нові позиції: пояснюємо ключові події на авдіївському напрямку

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на сході та півдні України.

Наприкінці квітня 2024 року ворог атакує на новомихайлівському, очеретинському та красногорівському напрямках. 


Східний напрямок: Очеретине, Красногорівка, Новомихайлівка

Найскладнішою ділянкою фронту на сході України лишається авдіївський напрямок. Росіяни не лише змогли продовжити свій рух на захід, але й суттєво збільшити швидкість свого просування там. 

Ще минулого тижня Заборона розповідала про просування росіян вздовж залізничного насипу з боку раніше окупованої Авдіївки у напрямку Очеретиного. Вже 22 квітня стало відомо, що окупаційні війська увійшли у населений пункт, а через декілька днів не лише зайняли більшу його частину, але й продовжили свій рух на захід у напрямку села Прогрес. 

Ворожі війська також просунулись і південніше від Очеретиного, де спочатку їм вдалось окупувати село Новобахмутівка, а пізніше наблизитись до села Соловйове.

Читати більше новин в Telegram

Причиною такого стрімкого руху окупантів є їхня суттєва перевага у кількості піхоти та броньованої техніки. Окрім того, російські підрозділи продовжують мати суттєву перевагу в артилерії та авіації, яка щодня без зупину скидає сотні крилатих авіабомб на позиції ЗСУ по всій лінії фронту. 

Ресурс Deep State у своєму телеграм-каналі описав ще одну причину, з якої росіянам вдалося стрімко просуватись на цій ділянці:

«Керівництво 115-ї ОМБр відповідальне за крах оборони на цілій ділянці, допустивши значні втрати загиблими, пораненими та зниклими безвісти. Це не секрет, в соцмережах достатньо свіжих публікацій з пошуком рідних. Рядові бійці не мають нести покарання за відсутність організації та взаємодії у бригаді — вони й так платять життям та здоров’ям».

Не менше проблем і біля раніше окупованої Мар’їнки, де росіянам вдалося просунутись на захід та наблизитись до населеного пункту Георгіївка. За даними ресурсу DeepStateMAP, половина села вже перебуває у сірій зоні.

На півдні від Мар’їнки росіянам вдалося просунутись у населеному пункті Новомихайлівка та практично повністю його окупувати. Ось як описує ситуацію на цьому напрямку один із військових українських телеграм-каналів:

«Наші козаки досить довго тримали це село, на жаль, ворог має перевагу в особовому складі та артилерії, зміг захопити центральну частину н.п. Залишається крайня вулиця, за яку пі**рків багато подохне, але нам треба займати нові позиції та залишати ці руїни».

25 квітня стало відомо про нову загрозу на цьому напрямку: з’являється інформація про наближення російських військ та активні бої у південній частині населеного пункту Красногорівка ближче до центру, на території Красногорівського вогнетривкого заводу.

На бахмутському напрямку ситуація більш стабільна. Українським підрозділам вдається стримувати тиск ворога. За минулий тиждень ЗСУ відбили раніше втрачені позиції між населеними пунктами Іванівське та Кліщіївка.

Південний напрямок: Роботине, Кринки

На півдні України лінія фронту не зазнала особливих змін, однак інтенсивність боїв там також дуже висока. Росіяни котрий тиждень поспіль намагаються штурмувати українські підрозділи в районі населеного пункту Роботине. Напрямок руху ворога зосереджений трохи західніше від дороги Новопрокопівка — Роботине, де окупанти намагаються рухатись через посадки. Всі спроби російських штурмів були відбиті українськими захисниками. 

Ситуація навколо Кринків, що на лівобережжі Херсонщини, також залишається незмінною: українські підрозділи продовжують утримувати власний плацдарм, попри регулярне застосування росіянам керованих авіабомб.

Вибухи у тилу армії РФ 19–25 квітня 2024 року

19 квітня стало відомо про збиття російського стратегічного бомбардувальника Ту-22М3. Цей тип літаків росіяни використовують для завдавання ударів по території України ракетами Х-22.

Ось як прокоментував операцію командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук: «Уперше зенітні ракетні підрозділи ПС у взаємодії з ГУР МО України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 — носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б’ють по мирних українських містах. Уперше знищено дві такі ракети. Україні потрібно більше засобів, більше ракет, аби краще захистити від російського тероризму прифронтові території».

20 квітня Україна завдала чергового удару по російських енергетичних об’єктах. Зокрема у результаті влучань безпілотників поблизу російського Брянська спалахнув об’єкт енергетичної інфраструктури, а в Смоленській області зайнялася нафтобаза. 

21 квітня пролунав вибух в одній з бухт окупованого Севастополя. Як згодом повідомили Міноборони України та ВМС, українські підрозділи завдали удару по російському судну «Коммуна». Основне його призначення полягало у глибоководних роботах, а також у піднятті затонулих кораблів. Тип зброї, якою завдавався удар, наразі невідомий.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій