Професор довів, як Кремль воює у TikTok за допомогою ботів
- РФ використовує TikTok та інші соцмережі як платформу для поширення дезінформації.
- Російські тролі мають на меті дискредитувати Україну та возвеличити президента РФ.
- Співробітників ботоферм вербують через Telegram.
Попри те, що соцмережі активно блокують облікові записи, які поширюють підозрілу інформацію,
Російська фабрика тролів продовжує функціонувати, навіть попри блокування та У TikTok, Twitter та на інших платформах під дописами знаменитостей з’являються коментарі, які маніпулюють громадською думкою.
Заборона розповідає про те, як РФ веде інформаційну війну в соцмережах, і про меседжі, що поширюють російські боти.
Тролі з Ольгіно поширюють фейки: коментар експерта
Професор університету Клемсона Даррен Лінвілл проаналізував активність кремлівських ботів у TikTok і дійшов висновку, що російська тролінгова операція спрямована на те, щоб посіяти сумніви щодо війни в Україні, пише The Guardian.
«Агентство інтернет-розслідувань, більш відоме як Тролі з Ольгіно, почало поширювати нібито фактчекінгові пости у коментарях під дописами знаменитостей. Вони майже завжди публікують повідомлення російською, донедавна їх головно метою був вплив на громадську думку росіян. Однак уряд Великобританії заявив, що ця ціль змінилася — операція Москви покликана маніпулювати міжнародною громадською думкою на користь сторони РФ у війні з Україною», — каже дослідник.
Читати більше новин в TelegramМВС Британії за фінансування уряду провело дослідження і встановило, що колишню ботоферму у Санкт-Петербурзі перетворили на нову базу для операцій тролінгу. Повідомлялося, що серед цілей, крім України, були акаунти Бориса Джонсона в соціальних мережах, а також груп і музикантів, зокрема Daft Punk, David Guetta і Tiësto.
Оплачувані співробітники в Росії вербують та координують користувачів у Telegram. Ті потім націлюються на профілі критиків Кремля в соціальних мережах і розсилають в коментарі до їх дописів пропутінські та провоєнні коментарі.
Лінвілл зазначив, що використання коментарів під законними обліковими записами — поширена тактика дезінформації. Її перевага полягає в тому, що тролям не потрібно багато підписників, щоб їх коментар прочитали.
«За останні місяці TikTok і Twitter заблокували безліч облікових записів, які можуть бути пов’язані з Тролями з Ольгіно. Вони мали неймовірну силу в націоналістичному російському просторі», — каже дослідник.
Раніше Заборона розповідала про технологію розкрутки необхідних меседжів та кібератак РФ на прикладі мему з піснею Шуфутинського 3 сентября.
Читати більше новин в Telegram