'
Читаєте зараз
Професор довів, як Кремль воює у TikTok за допомогою ботів

Професор довів, як Кремль воює у TikTok за допомогою ботів

Yevheniia Kostina
  • РФ використовує TikTok та інші соцмережі як платформу для поширення дезінформації.
  • Російські тролі мають на меті дискредитувати Україну та возвеличити президента РФ.
  • Співробітників ботоферм вербують через Telegram.

Попри те, що соцмережі активно блокують облікові записи, які поширюють підозрілу інформацію, 

Російська фабрика тролів продовжує функціонувати, навіть попри блокування та  У TikTok, Twitter та на інших платформах під дописами знаменитостей з’являються коментарі, які маніпулюють громадською думкою.

Заборона розповідає про те, як РФ веде інформаційну війну в соцмережах, і про меседжі, що поширюють російські боти.


Тролі з Ольгіно поширюють фейки: коментар експерта

Професор університету Клемсона Даррен Лінвілл проаналізував активність кремлівських ботів у TikTok і дійшов висновку, що російська тролінгова операція спрямована на те, щоб посіяти сумніви щодо війни в Україні, пише The Guardian.

«Агентство інтернет-розслідувань, більш відоме як Тролі з Ольгіно, почало поширювати нібито фактчекінгові пости у коментарях під дописами знаменитостей. Вони майже завжди публікують повідомлення російською, донедавна їх головно метою був вплив на громадську думку росіян. Однак уряд Великобританії заявив, що ця ціль змінилася — операція Москви покликана маніпулювати міжнародною громадською думкою на користь сторони РФ у війні з Україною», — каже дослідник.

Читати більше новин в Telegram

МВС Британії за фінансування уряду провело дослідження і встановило, що колишню ботоферму у Санкт-Петербурзі перетворили на нову базу для операцій тролінгу. Повідомлялося, що серед цілей, крім України, були акаунти Бориса Джонсона в соціальних мережах, а також груп і музикантів, зокрема Daft Punk, David Guetta і Tiësto.

Оплачувані співробітники в Росії вербують та координують користувачів у Telegram. Ті потім націлюються на профілі критиків Кремля в соціальних мережах і розсилають в коментарі до їх дописів пропутінські та провоєнні коментарі.

Лінвілл зазначив, що використання коментарів під законними обліковими записами — поширена тактика дезінформації. Її перевага полягає в тому, що тролям не потрібно багато підписників, щоб їх коментар прочитали.

«За останні місяці TikTok і Twitter заблокували безліч облікових записів, які можуть бути пов’язані з Тролями з Ольгіно. Вони мали неймовірну силу в націоналістичному російському просторі», — каже дослідник.

Раніше Заборона розповідала про технологію розкрутки необхідних меседжів та кібератак РФ на прикладі мему з піснею Шуфутинського 3 сентября.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій