Читаєте зараз
Просто обійти й відрізати. Військовий інструктор пояснив, як терористи можуть захопити Маріуполь

Просто обійти й відрізати. Військовий інструктор пояснив, як терористи можуть захопити Маріуполь

Markiian Oliiarnyk
Військовий ЗСУ в Маріуполі
  • Існує ймовірність військової операції РФ з метою захоплення Маріуполя.
  • Другий варіант наступу Росії — просування військ у луганському напрямку.
  • «Конституція» окупованих територій ОРДЛО передбачає, що Донецька та Луганська області мають повністю належати «ЛДНР».

Після визнання Російською Федерацією незалежності квазіутворень на території Донецької та Луганської областей терористи за підтримки російських військових можуть піти на розширення окупованих територій. «Республіки» не мають жодних сил воювати з українською армією без допомоги РФ, проте вони дуже хочуть. Тому існує кілька варіантів розвитку подій.

Про це у коментарі Забороні розповів офіцер армії оборони Ізраїлю, військовий інструктор та аналітик Ігаль Левін.


Маріуполь або луганський напрямок: наступ армії Росії

22 лютого 2022 року президент країни-агресора Володимир Путін заявив, що Росія визнала «ЛДНР» у межах, зазначених у їхніх «конституціях», тобто в межах усієї території Донецької та Луганської областей України.

Існує ймовірність, що агресор готує воєнну операцію з метою захоплення Маріуполя. На думку Левіна, окупаційним військам РФ навіть не доведеться його брати з огляду на контроль Росії в Азовському морі.

«Я не заперечую можливості воєнної операції з метою взяття Маріуполя, наприклад. Їм не треба його брати навіть — просто оминути, відрізати та оточити його від решти території України. До того ж Азовське море під їхнім контролем. А якщо місто оточене — його падіння це питання часу», — сказав військовий інструктор.

Читати більше новин в Telegram

Він додав, що за так званими «конституціями» російських проксі-утворень Донецька та Луганська області мають повністю належати «ЛДНР». За його словами, «керівництво» незаконно окупованих територій ОРДЛО має спеціальний «закон» 2019 року, де це знову підкреслюється, а Україна оголошена окупантом і загарбником.

Аналітик назвав й інший можливий варіант розвитку подій — спроба просування у луганському напрямку на північ до кордону з Росією, де російським військам буде легко допомагати проксі-утворенням, а українській стороні буде складніше воювати, не «зачіпаючи» територію РФ.

«Зрозуміло, що це в будь-якому разі буде російська армія — «республіки» не мають жодних сил воювати з ЗСУ», — підкреслив Ігаль Левін.

Російська армія може напасти на будь-яку країну

22 лютого Рада Федерації Росії дала дозвіл використовувати Збройні сили РФ за межами країни. Постанову одноголосно ухвалили під час засідання верхньої палати парламенту. ЇЇ підтримали 153 сенатори.

Пропозиція Путіна ґрунтується на підписаних договорах «про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу» між РФ та окупаційними адміністраціями «ДНР» та «ЛНР».

Фото: Ґрати/Telegram

Спікерка Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила, що використання Збройних сил за кордоном буде мати миротворчий характер і спрямоване на врегулювання ситуації на Донбасі.

Раніше Заборона розповідала, що після визнання Росією незалежності тимчасово окупованих територій «ЛДНР», РФ ввела війська на територію ОРДЛО.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій