Читаєте зараз
Проти лідера Rammstein порушили кримінальну справу: у чому підозрюють

Проти лідера Rammstein порушили кримінальну справу: у чому підозрюють

Ilona Kivva
Автор:
 • Скандал навколо фронтмена метал-гурту виник наприкінці травня 2023 року. Одна з фанаток заявила, що після концерту її зґвалтували.
 • Німецькі журналісти-розслідувачі з’ясували, що такі випадки можуть бути систематичними, а жінок для Ліндеманна набирають за певною схемою.
 • Прокуратура Берліна 14 червня 2023 почала розслідування.

Тілля Ліндеманна підозрюють за двома пунктами: домагання та зґвалтування, а також розповсюдження наркотиків. Перші злочини підпадають під оновлену у 2016 році статтю Кримінального кодексу Німеччини, у якій йдеться, що навіть якщо жінка не чинила опору або прямо сказала ні, секс без чіткої згоди все одно вважається насиллям. Сам співак усі закиди заперечує і готує судовий позов для захисту.

Заборона розповідає про скандал навколо лідера одного з найвідоміших метал-гуртів у світі.


Тілль Ліндеманн: секс-скандал з Шелбі Лінн

Ірландка Шелбі Лінн наприкінці травня-2023 року опублікувала у соціальних мережах відеоролики та фото, на яких показала побої. Вона заявила, що після концерту Rammstein у Вільнюсі 22 травня її зґвалтував фронтмен гурту. 

Пізніше вона розповіла BBC, що її завели у маленьку кімнату та накачали наркотиками. Прокинулася дівчина вже у синцях. На підтримку Лінн у соціальних мережах розгорнулася ціла кампанія. Жінки публікували на свої сторінках власні зізнання стосовно Ліндеманна.

Вже на початку червня німецькі видання NDR та Süddeutsche Zeitung опублікували спільне розслідування, у якому розповіли історії близько 10 жінок, які також, ймовірно, стали жертвами музиканта. Всі вони стверджували, що до них домагалися або зґвалтували під час або після концертів.

Читати більше новин в Telegram

Ось кілька епізодів, про які дізналися у виданнях:

 • у лютому 2020 року перед концертом Ліндеманн нібито покликав за лаштунки 22-річну дівчину. За її словами, він завів її у кімнату, зґвалтував і просто пішов готуватися до виступу. До поліції дівчина не звернулася, адже чіткого «ні» співаку не сказала і побоялася, що не має достатньо підстав для звинувачення;
 • інший епізод трапився з 21-річною дівчиною, яка була на вечірці після концерту гурту. Згодом вона вже прокинулася на ліжку у готельному номері, а на ній лежав Тіль Ліндеманн. За її спогадами, він запитав її, чи варто йому зупинитися. Пізніше члени його команди запропонували їй наркотики. Вона відмовилася, але наступного ранку знову прокинулася вже в іншій кімнаті.

Розслідувачі вважають, що молодих жінок систематично відбирали на концертах для сексу з Ліндеманном. Схема, ймовірно, була такою:

 • до дівчат у соцмережах або прямо на концертах зверталися люди з оточення фронтмена;
 • їх запрошували на вечірку після шоу. У випадку із соціальними мережами — попередньо просили надіслати свої фото та відео;
 • обов’язковою умовою було вбратися певним чином — як  саме, у виданні не уточнюють;
 • вже на вечірках Тілль нібито обирав дівчат для сексу.

Про вечірки пізніше розповіла німецька блогерка-мільйонниця Kayla Shyx. На своєму YouTube-каналі вона стверджує, що побувала на одній із таких і вже на місці чітко зрозуміла, що дівчат обирають запрошують саме для сексу.

Пізніше гурт навіть звільнив кастинг-директорку з Росії, адже вона, ймовірно, була однією з тих, хто відбирав дівчат. На неї вказали кілька жінок.

Звинувачення проти Rammstein: прокуратура відкрила справу

Прокуратура Берліна 14 червня 2023 почала розслідування проти Тілля Ліндеманна, пише Deutsche Welle.

Його підозрюють за двома пунктами:

 • сексуальні злочини;
 • розповсюдження наркотиків.

Справу прокурори відкрили з власної ініціативи після отримання кілька заяв від третіх осіб — тобто від людей, які безпосередньо не причетні до інцидентів і могли бути просто свідками. Жодної додаткової інформації поки не надали, щоб не поставити під загрозу розслідування.

Одне зі звинувачень, як пише Tagesspiegel, проходить по ст. 177 Кримінального кодексу Німеччини. Її оновили у 2016 році, а саме додали важливий пункт — якщо людина прямо не дала згоду на секс, це вже вважається насиллям. Крім того, жінка не повинна фізично захищати себе від нападу, їй достатньо сказати «ні» або зробити жест, який означає, що вона не згодна. Сексуальним злочином також вважається обмацування. За порушення загрожує від шести місяців до 5 років позбавлення волі. 

Зазначимо, що сам Ліндеманн відкинув всі звинувачення проти нього. Його адвокати вже оголосили, що у відповідь буде подано судовий позов за нанесену репутації шкоду.

Раніше Заборона розповідала про суд над голлівудським актором Денні Мастерсоном. Жертви стверджували, що чоловік накачував їх наркотиками, а щоб ті не зверталися у поліцію, погрожував через релігійну організацію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій