'
Читаєте зараз
Путін не розглядає варіантів припинення вогню. Bloomberg опитав інсайдерів в Кремлі

Путін не розглядає варіантів припинення вогню. Bloomberg опитав інсайдерів в Кремлі

Ilona Kivva
Автор:
  • Американське авторитетне видання опросило інсайдерів в високих ешелонах влади та бізнес-еліті.
  • За їхнім ствердженням, російський президент нікого майже не слухає, втім, йому не загрожує втрата влади.
  • Вони побоюються, що якщо Путін відчує поразку, може вдатися до застосування ядерної зброї.

Все більше і більше представників російської еліти прийшли до думки, що прагнення президента Росії Володимира Путіна продовжувати війну прирікає РФ на роки ізоляції та загострення напруги. Через це постраждає економіка постраждає, безпека та вплив в міжнародній політиці. Втім, Путін вважає військову кампанію своєю історичною місією, а росіяни будуть терпіти будь-що.

Заборона переповідає найцікавіше зі статті на Bloomberg, заснованій на непублічних розмовах з представниками політичної та бізнес-еліт Росії.


Путін може застосувати ядерну зброю

Поки що високопоставлені інсайдери в Кремлі та в бізнес-колах не бачать жодних шансів на зміну курсу російського президента і жодних перспектив кинути йому виклик вдома. За їхніми словами, Путін все більше і більше покладаючись на ще більш звужене коло радників, відкидає спроби інших чиновників попередити його про суттєві економічні та політичні збитки, пише Bloomberg.

«Деякі [співрозмовники] сказали, що все більше поділяють страх, висловлений представниками американської розвідки, що Путін може звернутися до обмеженого використання ядерної зброї, якщо зіткнеться з провалом кампанії, яку він вважає своєю історичною місією», — йдеться в статті.

Чиновники намагалися пояснити президенту країни-агресора, що економічний вплив санкцій буде руйнівним для того, що зроблено за два десятиліття. Путін відмахнувся від попереджень, сказавши, що, хоча Росія отримає величезні витрати, Захід не залишив йому альтернативи, крім як вести війну, кажуть люди. Путін публічно каже, що «економічний бліцкриг» провалився, і економіка адаптується.

Читати більше новин в Telegram

Він як і раніше впевнений, що за ним стоїть громадськість, а росіяни готові винести роки жертв заради його бачення національної величі.

Обмежена інформація сприяла прорахунку Кремля в перші дні наступу, роблячи ставку на ширшу підтримку з боку українських військ і чиновників, а також на швидший військовий прогрес, зазначають люди, обізнані в цьому питанні. Критики не бачать жодних ознак того, що Путін все ще готовий розглянути можливість припинення війни з огляду на втрати або серйозних поступок, необхідних для досягнення припинення вогню.

Раніше Заборона розповідала про дані американської сторони щодо намірів Путіна. Вони полягають в тому, щоб змусити Київ прийняти російські претензії на південні та східні території України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій