(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Чому радикали зривають події про різноманіття?

«Ультраправа» весна: Що відбувається?

26 березня люди, що представились «Правим сектором», атакували фестиваль Docudays UA, в рамках якого мала проходити лекція «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні». Одним з її організаторів є ГО «Insight», голова якого Олена Шевченка була співорганізаторкою «Маршу жінок». Нагадаємо, у березні цього року її судили за плакат з маршу, який обурив представників правих сил. Відвідувачів на лекцію тепер пропускає поліція з додатковою перевіркою.

Раніше, 19 березня, у книжковому магазині «Книгарня Є» в Івано-Франківську проходила відкрита лекція «Поговоримо про фемінітіви», яку організувала громадська організація «ФРІ». Посеред лекції у книжковий магазин зайшли кілька молодих людей, які назвали себе представниками ультраправих організацій «Карпатська Січ» і «Сокіл» (молодіжне крило ВО «Свобода» – ред.). Лідер групи гостей повідомив, що він проти фемінізму і йому не подобається, що сьогодні в Україні до дівчини неможливо залицятися без звинувачень у домаганнях.

За останній місяць такі випадки почастішали. В Україні відбується ніщо інше, як «ультраправа» весна.

Про автора

Журналістка, засновниця проекту “Заборона“, лауреатка премій Kurt Shork Awards та Thomson Foundation FPA Award, авторка Foreign Affairs, “Українська правда“, Hromadske.ua, та ін.