'
Читаєте зараз
Радіація може поширитися на всю Європу! У зоні ЧАЕС горить 10 000 гектарів лісу. UPD

Радіація може поширитися на всю Європу! У зоні ЧАЕС горить 10 000 гектарів лісу. UPD

Markiian Oliiarnyk
Пожежа у зоні відчуження
  • Омбудсмен Денисова розповсюдила інформацію, що у Чорнобильській зоні відчуження палають ліси на площі 10 000 гектарів.
  • Вогонь, за її даними, міг дістатися ядерних сховищ, внаслідок чого вивільнена радіація накриє Україну, Білорусь та Європу.
  • Денисова наголосила, що загасити пожежі неможливо без повної деокупації зони ЧАЕС від російських військ. ДСНС цю інформацію спростовує.

27 березня 2022 року Заборона опублікувала наступну інформацію:

‘У зоні відчуження довкола Чорнобильської атомної електростанції виникли масштабні лісові пожежі площею 10 000 гектарів. Під час горіння вивільняються небезпечні радіонукліди, які вітер може занести аж до інших країн Європи. Загасити пожежу в умовах російської окупації фактично неможливо, а якщо вогонь дістанеться сховищ ядерного палива, це призведе до справжньої ядерної катастрофи для усього світу‘.

Заборона в особі шеф-редакторки новин Євгенії Костіної приносить вибачення читачам за введення в оману. Новину з сайту не видаляємо, адже ми відповідаємо за свої помилки.


Масштабні пожежі у зоні ЧАЕС: у чому небезпека

УВАГА! ОФІЦІЙНЕ СПРОСТУВАННЯ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє: станом на 7:57 28 березня, відповідно до даних супутникових знімків викидів тепла та їх потужностей, пожежі та загорання в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення відсутні.

Читати більше новин в Telegram

ОТЖЕ ЧАСТИНА З ІНФОРМАЦІЄЮ ВІД ДЕНИСОВОЇ НЕ ТОЧНА


Поблизу окупованої рашистами Чорнобильської атомної електростанції внаслідок бойових дій виникли десятки пожеж, які охопили понад 10 000 гектарів лісу, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Зафіксовано 31 пожежу, що спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря. Контроль і гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження російськими військами», — заявила омбудсменка.

Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані. Пожежі загрожують поширенням небезпечних радіоактивних частинок по всій Україні, Білорусі та країнам Європи. Ситуація ще більше ускладнюється через вітряну та суху погоду. Можуть виникнути надмасштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час.

«Полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони. Звертаюся до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу», — додала Денісова.

Запобігти катастрофічним наслідкам можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами зони відчуження. Утім російські загарбники, схоже, просто ігнорують загрозу. За даними Генерального штабу Збройних сил України, окупанти продовжують транспортувати та перевозити боєприпаси у безпосередній близькості до станції.

Їхній транспортний коридор проходить через місто Прип’ять та в кількох сотнях метрів від саркофага четвертого енергоблока ЧАЕС. «Це серйозно підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над четвертим енергоблоком станції після її вибуху в 1986 році. Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, але й інших країн Європи», — зазначають у Генштабі ЗСУ.

Раніше Заборона розповідала про загрозу вибуху ядерної установки у Харкові через влучання ворожого снаряду, що може призвести до радіаційного забруднення у всьому місті.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій