Читаєте зараз
Росія будує морську військову базу в Абхазії: у чому загроза для України

Росія будує морську військову базу в Абхазії: у чому загроза для України

Daniil Tsarevskyi
  • В жовтні 2023 року лідер Абхазії Аслан Бжанія заявив, що Росія побудує військову базу на території невизнаної республіки.
  • Супутникові знімки показали, що роботи з розбудови вже почалися у порті Очамчире, який у 370 км від Новоросійська.
  • Росія може зберігати частину своїх кораблів на території Абхазії не тільки для війни з Україною, а і щоб погрожувати Грузії.

Росія будує базу в окупованій Абхазії, ймовірно, щоб зберігати кораблі, які можуть дістати наші ракети та дрони в Криму. Частину суден агресор уже перекинув у Новоросійськ, проте порт не вміщає усі та вже був атакований українськими дронами.

Заборона розповідає про нову морську базу РФ.

База в Очамчире: плани РФ

Лідер Абхазії Аслан Бжанія у жовтні 2023 року заявив про майбутню розбудову російської військової бази на своїй території. Через місяць опозиційні грузинські депутати звернулись до НАТО та ЄС із закликом до єдиної позиції проти планів РФ та сепаратистів. База має бути розбудована навколо порту в місті Очамчире, пише BBC.

«Навіть якщо вони почнуть будувати базу в Очамчире, це займе не менше трьох років. Ми зосереджені на неминучих загрозах, а не на загрозах, які можуть виникнути в майбутньому», — заявив голова комітету з міжнародних відносин Грузії Ніколоз Самхарадзе.

Зміни в порту в Очамчире. Фото: BBC.

Водночас супутникові знімки підтверджують, що на території порту вже зʼявились нові будівлі. Також проводились поглиблювані роботи, щоб дозволити проходити більшим суднам. 

Читати більше новин в Telegram

Українська розвідка вважає, що ці зміни проводять спеціально під російські військові кораблі. Росія може використовувати Очамчире у війні з Україною, але це не все. База може будуватися ще й для погроз Грузії на шляху до вступу в ЄС. Новий військовий порт у 30 км від кордону, дозволить Путіну втягнути країну у війну в будь-який зручний момент.

Чорноморський флот РФ: куди вивозили кораблі з Криму

Російські військові восени перевозили свої кораблі з Севастопольської бухти на територію Росії. Причиною стали часті атаки українських ракет і безпілотників на місця їх базування в Криму.  Частину флоту перекинули до Новоросійська, але він не здатен розмістити всі кораблі.

«Вони [росіяни] перебазували частину свого оперативного складу, мається на увазі системи управління чорноморським флотом. Тобто вони відчувають загрозу. Також тривають активні роботи в місті Очамчире, це Абхазія ― росіяни там провели роботи з днопоглиблювання, десь зробили реконструкцію портової інфраструктури, для того, щоб забезпечити там базування військових кораблів. Але це, знову ж таки, буде невелике [місце]», ― зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

Новоросійськ досяжний для катерів-камікадзе України. Так спецслужби в серпні 2023 року атакували «Оленегорсий горняк» біля міста. Очамчире знаходиться від Новоросійська у 371 км далі за узбережжям.

Раніше Заборона розповідала про передислокацію росіянами зенітного комплексу С-400 із Калінінграда: так вони можуть компенсувати втрати після українських атак.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій