Читаєте зараз
Росія цілиться в Запоріжжя та Дніпро: Залужний розкрив карти

Росія цілиться в Запоріжжя та Дніпро: Залужний розкрив карти

Ilona Kivva
Автор:
  • Армія держави-агресорки може спробувати наступати на чотирьох напрямках.
  • Найбільш вигідним для РФ є Південнобузький напрямок.
  • У разі повторної спроби взяти Київ плацдармом стане територія Білорусі.

Росія може готувати план просування на Запорізькому напрямку. Такий наступ створить пряму загрозу для Запоріжжя та Дніпра, втрата яких призведе до контролю ворогом значної частини Лівобережної України.

Заборона розповідає про ймовірні стратегії наступу РФ.


Лівобережна Україна або Миколаїв і Одеса: сценарії РФ

Є кілька напрямків, на яких Російська Федерація може спробувати наступати в Україн, зазначили у статті на Укрінформ головнокомандувач Збройних сил України, член Ради національної безпеки і оборони України, генерал Валерій Залужний та генерал-лейтенант Михайло Забродський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки.

Зокрема, найбільш ймовірними можуть бути такі плани армії РФ:

  • вихід на адміністративні кордони Донецької області;
  • Запорізький напрямок;
  • повторний наступ на Київ;
  • заволодіння Миколаєвом та Одесою.

«Певні оперативні перспективи для противника проглядаються на Ізюмському та Бахмутському напрямках. Імовірною кінцевою метою таких дій може бути вихід на адміністративний кордон Донецької області. Ще більш привабливою для противника може виглядати перспектива просування на Запорізькому напрямку. Вона забезпечує подальші дії на північ та створення прямої загрози заволодіння Запоріжжям та Дніпром, що в свою чергу призведе до втрати українською стороною контролю над значною частиною Лівобережної України», — кажуть військові.

Читати більше новин в Telegram

Кремль хоче спробувати взяти Київ

Вони не виключають спроби РФ повторно розгорнути бойові дії на Київському напрямку. У такому випадку плацдармом для наступу знову стане територія Білорусі. Водночас найбільш перспективним для російських військ є спроба просування на півдні України з плацдарму на правому березі річки Дніпро (Південнобузький напрямок). За умови швидкої реалізації цього сценарію, ворог матиме серйозні перспективи взяти Миколаїв та Одесу, а також збільшити шанси просунутися у бік Кривого Рогу. У разі успіху плану, стратегія відкриє можливість просуватися до центральних і західних регіонів України з півдня.

«Крім суто воєнного, такий характер стратегічних дій на сході і півдні України принесе РФ додаткові політичні та економічні дивіденди. Серед них — забезпечення безпеки самопроголошених республік і логічне, хоч і запізніле завершення так званої “спеціальної операції”, унеможливлення доступу України до Чорного моря, контроль над ключовим елементом енергетичної системи країни – Південноукраїнською АЕС тощо», — йдеться у статті.

Водночас існує цілий спектр проблем, які прямо зменшують здатність РФ реалізувати будь-який зі сценаріїв наступу, вважають генерали. Вони включають міжнародну ізоляцію та санкції, складнощі із загальною мобілізацією та нестачу сучасного озброєння і техніки (яка у майбутньому зростатиме).

Раніше Заборона розповідала про спроби російської армії взяти Миколаїв зі слів генерал-майора Збройних сил України Дмитра Марченка. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій