'
Читаєте зараз
Кремль готує новий напад. Експерти назвали виграшну тактику для України

Кремль готує новий напад. Експерти назвали виграшну тактику для України

Markiian Oliiarnyk
  • Очевидно, що Росія програє сухопутну війну в Україні,  і в новій фазі ЗСУ треба продовжувати захищати небо.
  • РФ не вдалося повністю знищити українське ППО, надбане в радянські часи та під час першої стадії війни.
  • Протиповітряна оборона може зіграти ключову роль в обороні українських міст.

На час вторгнення в Україну 24 лютого Росія володіла потужними повітряними силами: 1800 до 163, тобто 11:1. Незважаючи на це, українські війська використали ППО радянських часів та закуплені імпортні ракети, щоб відбити повітряну атаку Росії в небі та перешкодити важливому повітряному прикриттю сухопутних військ РФ.

Заборона розповідає, як Україна за допомогою арсеналу найрізноманітнішої зброї чинить опір повітряним атакам Російської Федерації.


РФ бомбардує Україну, але програє

Здатність України сповільнювати повітряні атаки Росії дозволила її силам протистояти російській лінії фронту, перехоплювати російські конвої та захищати багато міст. Це змусило Москву відтягнути свої війська з півночі та зосередитися на східній Україні, пише The Wall Street Journal.

Оскільки Україна готується до нової фази вторгнення, коли Росія може посилити бомбардування міст і завдати значних жертв, повітряний наступ стане критичним для оборони від загарбників.

Росія вторглася в Україну з арсеналом передових винищувачів, ударних гелікоптерів і пускових установок керованих ракет. РФ бомбардувала міста та завдала масових втрат. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, до початку війни загалом Росія мала майже 1800 військових гелікоптерів і літаків. В України було 163.

Читати більше новин в Telegram

За допомогою імпортної зброї українські війська завдали удару повітряним наступом, спрямованим на обмеження ефективності Росії. Українська армія використала озброєння протиповітряних систем радянських часів та ракети, які запускаються з плеча, а також змогла використати власну авіацію для удару по Росії, зокрема за допомогою безпілотників.

Бої в повітрі: чим захищає Україна небо

Згідно даних Центру Сноукрофта, який аналізує оборонні стратегії, більшість втрат російських літаків припадає на ракети «земля-повітря».

Система великої дальності С-300 — це важлива зброя в українській системі протиповітряної оборони. Україна використала свої далекобійні та мобільні можливості для захисту від загроз на великій висоті, куди не може дістатися інша зброя.

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, лондонського аналітичного центру, Україна мала близько 250 систем радянського виробництва до початку війни, і США погодилися надіслати більше. За даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень, незважаючи на стару технологію, колись найсучасніше обладнання залишається ефективним і вражає повітряні цілі на відстані від 25 до 150 кілометрів.

Ще одна система протиповітряної оборони — ЗРК «Оса» — має меншу дальність дії, ніж С-300, але дуже мобільна і її легко приховати. Як і С-300, це ще одна система радянського виробництва, яку США надсилають Україні. GlobalSecurity.org, що займається аналізом зброї, пише: SA-8 має дальність дії приблизно від 1.5 до 14 км і може досягати цілей на висоті до 5 км у повітрі. Система призначена для пересування з наземними військами та забезпечення прикриття від літаків і вертольотів.

Переносні системи протиповітряної оборони, або ПЗРК — це ракети, що запускаються з плеча, які також ефективні проти гелікоптерів, що літають на низьких повітряних рівнях.

В України також є «Стріли» — радянські ПЗРК, а також «Стінгери», які США та деякі інші країни Північноатлантичного договору надають Україні. Вони вважаються високоточними, тому що ракети теплового пошуку фіксуються на інфрачервоному сигналі рухомої цілі. 

Безпілотники Bayraktar TB2 також вдало атакують російські конвої. Україна отримала БПЛА турецького виробництва на початку 2019 року і використовує їхні потужні камери для спостереження за полем бою та лазерними артилерійськими ударами. TB2 може залишитися в повітрі протягом 24 годин із максимальною точкою злету на висоті приблизно 7.6 кілометрів. Системи протиповітряної оборони РФ не бачать цих безпілотників, сказав представник компанії, яка виготовляє TB2, росіяни це заперечують.

РФ не змогла повністю ліквідувати українські ракети класу «земля-повітря», а також не домагалася повного знищення українських винищувачів.

У сукупності ці фактори завадили РФ встановити перевагу в повітрі та повністю підтримувати наземні сили, що зайшли на українську територію.

Раніше Заборона про результати зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Брюсселі глави дипломатії очікують, що на території Донбасу буде відбуватися велика битва, яка значною мірою вирішить баланс сил у цій війні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій