'
Читаєте зараз
Росія перекинула носії Кинджалів у Севастополь: це може ускладнити атаки ЗСУ

Росія перекинула носії Кинджалів у Севастополь: це може ускладнити атаки ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:
  • Російська Федерація у жовтні-2023 розмістила на аеродромі Бельбек близько 14 винищувачів, серед них чотири МіГ-31.
  • Винищувачі призначені для ураження високошвидкісних літаків, тому вони мають високу скоропідйомність і швидкість. Вони є частиною ППО ворога.
  • У якій модифікації літаки перекинули, невідомо, але їх фактично тільки три.

Таємна передислокація може мати дві мети. Перша з них — патрулювання над Чорним морем. У такому випадку йдеться про МіГ-31К, який є носієм Кинджалів. Друга ціль — перешкоджання ракетним ударам ЗСУ. Тоді йдеться про старішу версію літака, яка може нести ракети з дальністю до 200 кілометрів.

Заборона розповідає про перебазування бойової авіації ворога, а також про те, навіщо це могли зробити.


Винищувачі РФ у Бельбеку у жовтні-2023: що відомо

Російська Федерація передислокувала бойову авіацію у Крим орієнтовно на початку жовтня 2023 року. Вперше їх помітили на супутникових знімках 15 жовтня.

Винищувачі розмістили на аеродромі Бельбек під Севастополем. Судячи з кадрів, їх приблизно 14:

  • близько 10 Су-27 та Су-30;
  • чотири МіГ-31.
Російські Su-27 і Su-30 в Бельбеку, 15 жовтня 2023 року. Фото: MT_Anderson/X (Twitter)

Читати більше новин в Telegram
Російські Su-27 і Su-30 в Бельбеку, 15 жовтня 2023 року. Фото: MT_Anderson/X (Twitter)

Російські MiG-31 в Бельбеку, 15 жовтня 2023 року. Фото: MT_Anderson/X (Twitter)

У такої раптової і таємної передислокації може бути дві мети, але чи реалізовуватимуть їх обидві, залежить від модифікації літаків, вважають у Defense Express.

Які задачі може виконувати MiG-31 у Криму:

  • патрулювання над Чорним морем — про намір проводити повітряне спостереження у цій зоні Путін заявив 18 жовтня в Китаї. Йшлося про літаки, які мають на озброєнні ракети «Кинджал». Тобто це МіГ-31К, під час зльоту яких з авіабаз РФ тривога оголошується одразу по всій Україні (Кинджали летять по балістичній траєкторії, тому вирахувати кінцевий напрям руху практично не можливо вчасно). Таким чином Бельбек може стати новим майданчиком для демонстративних польотів;
  • перешкоджання ракетним ударам ЗСУ по військових об’єктах на півострові (включно з ударами Нептунами, Storm Shadow та SCALP-EG) — у такому випадку йдеться про модифікацію МіГ-31БМ. Перехоплювач може використовувати ракети класу «повітря-повітря» Р-37М з дальністю пуску близько 200 кілометрів, який потенційно перешкоджатимуть загрозі.

Важливо! Ідентифікувати певну модифікацію по супутникових знімках не можна. OSINT-аналітик MT_Anderson стверджує, що перекинули МіГ-31s, ймовірно, маючи на увазі BS (бо версії S не існує).

МіГ-31: які є види

МіГ-31 (західна назва Foxhound-A) був розроблений як наступник перехоплювача МіГ-25. Прототип здійснив політ у 1975 році, а масове виробництво почалося в 1979 році. Всього було виготовлено 519 таких літаків, пише Military Today.

Літаки цього класу є основою протиповітряної оборони Росії — щонайменше 300 винищувачів досі перебувають на озброєнні. До 2017 року 110 літаків було модернізовано до стандартів МіГ-31БМ і МіГ-31БМС.

Винищувачі створили для ураження високошвидкісних літаків, тому вони мають високу скоропідйомність і швидкість. Для того, щоб цього досягти, пожертвували маневровістю.

Короткі характеристики:

  • довжина — 22.69 м;
  • висота — 6.15 м;
  • розмах крил — 13.46 м;
  • максимальна злітна вага — 46.2 т (з яких сам літак — 21.8 т);
  • максимальна швидкість — 3 000 км/год;
  • службова стеля — 20.6 км;
  • дальність польоту (з ракетами) — 2 240 км;
  • озброєння — 23-мм гармата з 260 снарядами плюс чотири або шість ракет класу «повітря-повітря».

Існує дев’ять версій цих літаків, але фактично на озброєнні є тільки три:

  • МіГ-31Б — взятий на озброєння в 1990 році. Може супроводжувати 24 повітряні цілі одночасно і контролювати ураження відразу шести з них. Може нести модернізовані ракети класу «повітря-повітря» R-33S і має покращену авіоніку. До цього стандарту були модернізовані всі існуючі МіГ-31, після чого вони отримали позначення БС. Тобто БС і Б мають ті ж самі характеристики. Вони також не мають можливості дозаправлятися у польоті;
  • МіГ-31БМ — вдосконалена версія МіГ-31Б з додатковими можливостями ударів по землі. Він був представлений у 1998 році. Він здатний виконувати завдання далекого перехоплення, високоточного удару та придушення оборони. Може вражати до восьми повітряних цілей одночасно. На відміну від попередніх версій, може діяти як малий бортовий літак раннього попередження. Також може виконувати роль повітряного командного пункту і координувати дії інших типів винищувачів, які мають менш потужні радари. Літаки БС, модифіковані до БМ, позначають БСМ. Тобто БМ і БСМ мають однакові характеристики;
МіГ-31 БМ. Фото: Defense Express

  • МіГ-31К — модифікована версія, спеціально розроблена для несення крилатої ракети повітряного базування Х-47М2 «Кинжал». з Них прибрали надпотужні радари, що були у попередніх версіях, але збільшили об’єм пального. До 2010 року до цього стандарту було модернізовано 10 МіГ-31.
МіГ-31К з ракетою «Кинжал». Фото: Defense Express

Раніше Заборона розповідала про амбіційний проєкт Пентагону щодо створення надпотужного винищувача нового покоління. Він має стати найшвидшим бойовим літаком на озброєнні Сполучених Штатів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій