'
Читаєте зараз
Росія скинула фосфорну бомбу на Краматорськ. Чому така зброя заборонена в світі 

Росія скинула фосфорну бомбу на Краматорськ. Чому така зброя заборонена в світі 

Iryna Troian
Автор:
  • 21 березня 2022 року окупанти застосували у Краматорську заборонену фосфорну бомбу.
  • Це вже другий випадок використання російськими військами снарядів з білим фосфором в Україні.
  • Від такої зброї практично неможливо захиститися: вона здатна знищити бетонні споруди, а частки фосфору викликають серйозні хімічні опіки.

Російські військові використали у Краматорську заборонену Женевською конвенцією фосфорну бомбу. Білий фосфор, яким наповнюють такі снаряди, палає при температурі понад 800 градусів за Цельсієм. Загасити його надзвичайно складно й він надзвичайно небезпечний для людей.

Заборона розповідає про застосування Росією забороненої фосфорної зброї в Україні та чим небезпечні такі бомби.


Заборонена зброя у Краматорську 21 березня

21 березня 2022 року Росія застосувала у Краматорську заборонену міжнародними конвенціями фосфорну бомбу, повідомив заступник керівника столичної поліції Олексій Білошицький.

«Чергове застосування фосфорних боєприпасів в Краматорську. Заборони і конвенції — то для цивілізованого світу, а орки прийшли «асвабаждать». І «асвабаждать» вони вміють тільки так», — сказав Білошицький.

Відомо, що це вже другий випадок застосування фосфорної зброї російськими окупантами в Україні. Вперше рашисти вдалися до використання таких хімічних снарядів в ніч з 12 на 13 березня під час обстрілів Попасної Луганської області.

Читати більше новин в Telegram

Чим небезпечні бомби з білим фосфором

Фосфорні боєприпаси — це запальні снаряди, заповнені білим фосфором, легкозаймистою воскоподібною речовиною, яка спалахує від контакту з киснем, розповів військовий експерт Олег Жданов в ефірі 24 каналу.

Через високу небезпечність білий фосфор зберігають під водою у щільно закритих посудинах та при мінімальному освітленні.

Ним можуть наповнювати не тільки бомби, а й артилерійські снаряди чи навіть ручні гранати.

Фосфор, що зайнявся, палає при температурі понад 800 градусів за Цельсієм, а загасити його надзвичайно складно. Викликані такими бомбами пожежі можуть поширюватися на значні площі, аж до кількох сотень квадратних кілометрів.

Ба більше, при потраплянні на шкіру фосфор спричиняє хімічні опіки, може викликати ураження кісток та кісткового мозку, змертвіння тканин. При вдиханні диму з випарами може виникнути отруєння. Смертельна доза становить 0.05-0.15 грамів. 

Під час вибуху вночі фосфорний заряд помітно світиться, а вдень його можна відрізнити від інших боєприпасів через густий їдкий білий дим та яскраві іскри.

Чи можна захиститися від бомби

Укриття від такої бомби практично немає, вона здатна пропалити навіть бетон.

Вперше фосфорну зброю почали застосовувати під час Першої світової війни, одна пізніше її було заборонено Женевською конвенцією.

Як захиститися при ударі фосфорним снарядом:

  • якомога швидше необхідно позбутися одягу, до якого прилипли частки фосфору;
  • якщо такої можливості немає, занурте уражену частину тіла у воду, або ретельно зволожте;
  • коли позбудетесь одягу, промийте уражені ділянки шкіри розчином бікарбонату натрію або холодною водою;
  • усуньте частки фосфору зі шкіри пінцетом;
  • не торкайтеся фосфору пальцями;
  • щоб захиститися від випарів використайте респіратор чи протигаз, або вологу тканину у декілька шарів.

Раніше Заборона розповідала про нову тактику Путіна у війні проти України через зрив бліцкригу. Через великі втрати у війні російська влада хоче змусити Київ прийняти посягання РФ на південь та Донбас.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій