'
Читаєте зараз
Росія втратила наступальний потенціал на 75% напрямках: експерт розклав по поличках

Росія втратила наступальний потенціал на 75% напрямках: експерт розклав по поличках

Markiian Oliiarnyk
Російський танк
  • Українські захисники фактично паралізували можливості російської армії до наступу на багатьох напрямках.
  • Часткових успіхів росіяни досягли лише на Донеччині в районі Бахмута, Пісок та Мар’їнки; на трьох інших ключових перейшли до глухої оборони.
  • Контрнаступ ЗСУ на півдні нагадуватиме сумсько-чернігівську кампанію у перші місяці вторгнення.

На шостому місяці активної фази вторгнення Збройні сили України паралізували більшість наступальних можливостей російських військ. Через активну діяльність Сил спеціальних операцій, партизанів, а також ракетних систем M-142 HIMARS, росіяни просто не встигають відновлювати свої сили.  Тому вони зосередили основні та найбільш підготовлені групи на українському Донбасі, відчутно послабивши інші напрямки.

Заборона розповідає про те, як Україна перехопила ініціативу у війні з Росією.


Війна в Україні: зміни на фронті 1-14 серпня 2022

У першій половині серпня оперативна обстановка на фронтах трохи змінилася, а стратегічна ініціатива відійшла від Росії до України, пише військовий аналітик, відомий під псевдонімом Jomini of the West. Окупанти втратили наступальний потенціал на трьох з чотирьох основних театрах бойових дій.

Так, на Харківському напрямку у період з 1 по 14 серпня військове командування РФ перекинуло додаткові сили до регіону, але їх виявилося недостатньо для забезпечення тактичної переваги. Збройні сили України почуваються там впевнено і продовжують здійснювати вилазки на позиції агресора.

Окрім того, українські воїни наприкінці липня здійснили успішну контратаку біля Ізюма. Це місто на Харківщині, де росіяни накопичують сили для наступу на Слов’янськ Донецької області. «Цей тактичний успіх змусив ЗС Росії скоротити та укріпити свої оборонні лінії ближче до міста та передислокувати свою базу постачання ближче до Куп’янська», — пояснив експерт.

Читати більше новин в Telegram

На Запорізькому напрямку окупанти взагалі змінили свої стратегічні цілі. Вони перейшли до охорони своїх матеріально-технічних баз, які регулярно потерпають від ударів української ствольної та реактивної артилерії. Поява на озброєнні України американських HIMARS дозволила бити далеко вглибину по логістичних вузлах РФ на окупованих територіях. І перебуваючи під таким постійним тиском, росіяни ніяк не можуть відновити свої наступальні можливості.

Єдиний напрямок, де у Росії у першій половині серпня були оперативні успіхи на фронті, — це Донецький. «В районі Бахмату ЗС РФ досягли “найбільшого успіху”, отримавши певну позиційну перевагу над підрозділами ЗСУ, які тут обороняються. Також сили 1-го армійського корпусу [бойовики так званої «ДНР»] частково контролюють Піски. А в районі Мар’їнки почалися запеклі бої після прориву українських укріплень», — пише Jomini of the West.

А ось на Херсонському театрі бойових дій успішні атаки ЗСУ та руху опору в тилу звели нанівець відносну перевагу росіян у наземній бойовій потужності. Цей оперативний напрямок є найбільш вразливим для РФ. Тож Україна активно готує провести тут контратакувальну операцію, щоб закріпити свою перевагу протягом осені та зими.

«Контрнаступ ЗСУ на півдні розпочнеться не грандіозними маневрами, а, що найімовірніше, він буде нагадувати дії проти 2-ї гвардійської та 41-ї загальновійськових армій РФ у Сумській та Чернігівській областях у перші дні війни, але цього разу у набагато більших масштабах», — зазначив експерт.

Раніше Заборона розповідала про те, що потрібно, аби українські воїни повністю звільнили Ізюм, що на Харківщині, від окупантів та провели зачистку у регіоні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій