'
Читаєте зараз
Росію усунули від участі у Раді ООН з прав людини. Що це означає

Росію усунули від участі у Раді ООН з прав людини. Що це означає

Ilona Kivva
Автор:
Генасамблея ООН
  • Генасамблея ООН призупинила право Росії засідати у Раді з прав людини.
  • Рішення підтримали 93 країни. Серед тих, хто виступив проти, вже традиційно, — Китай, Білорусь та сама Росія.
  • Після голосування представник РФ в ООН поспішив із заявою, що країна-агресор сама покидає інституцію.

7 квітня 2022 року на засіданні Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй країни-учасниці проголосували за призупинення права Російської Федерації засідати у Раді ООН з прав людини (РПЛ ООН). Виключити її повністю неможливо, але призупинення участі у поточному складі означає, що держава-агресор більше не зможе брати участь у голосуваннях.

Заборона розповідає про те, як Росію відсторонили від засідань Ради ООН з прав людини, та як агресор вкотре тактично самоусунувся.


Призупинення роботи Росії у Раді ООН з прав людини

Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію про призупинення участі Російської Федерації в Раді ООН з прав людини, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Право Росії на членство у Раді ООН з прав людини призупинили. Воєнним злочинцям немає місця в органах ООН, завданням яких є захист прав людини. Вдячний усім країнам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генасамблеї та обрали правильну сторону в історії», — заявив голова МЗС України.

Зазначимо, що процедури виключення країни з Ради ООН з прав людини фактично не існує, тому можливо лише призупинити участь певного члена у поточному складі. Це означає, що РФ більше не зможе:

Читати більше новин в Telegram
  • голосувати за чи проти рішень Ради ООН з прав людини;
  • вносити будь-які проєкти чи пропозиції щодо діяльності інституції.

За призупинення членства Росії виступили 93 країни ООН, 58 — утрималися, а проти проголосували 24 учасники засідання Генасамблеї. Серед тих, хто виступив проти, були Китай, Білорусь та сама РФ.

Фото: Sergiy Kyslytsya/Twitter

Одразу після голосування представник РФ в ООН виступив із постфактум-заявою про те, що Росія сама вирішила покинути Раду з прав людини. «Росія капітулює! Чи правильно я зрозумів, що після того, як ми успішно проголосували за припинення права на членство Росії в РПЛ, путінський дипломат заявив, що РФ повністю виходить з РПЛ? Взагалі не слід було подавати до РПЛ! Запізно, Конрад!» — заявив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

Росія стала другою країною за історію існування Ради ООН з прав людини (з 2006 року), членство якої призупинили. Першої у 2011 році стала Лівія після державного перевороту в країні.

Раніше Заборона розповідала про виключення Росії з Ради Європи та що це взагалі означає для агресора і міжнародної спільноти.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій