Росію виключили з ради найвпливовішої авіаорганізації ІСАО: що це означає
- Росіяни не дотримуються Чиказької конвенції, яка забороняє реєстрацію літаків більше, ніж в одній країні.
- Країна-агресорка отримала червону мітку як знак того, що літаки загрозливі.
- Тепер всі інші держави світу можуть відмовити російським літакам у прольотах та посадці.
Російська Федерація втратила місце у раді Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), оскільки неодноразово порушила домовленості в сфері польотів. Іншим державам повідомили про небезпеку приймати російські літаки.
Заборона розповідає про причини й наслідки ігнорування авіастандартів РФ та виключення її з ради ICAO.
Порушення Чиказької конвенції: претензії до Росії
Кожні три роки члени ICAO обирають 36 країн, які, зокрема, приймають міжнародні стандарти в авіагалузі, можуть виступати арбітром між державами в питаннях польотної сфери, розподіляють кошти організації. РФ вперше не отримала достатньо голосів для входження до ради організації, повідомило Reuters.
«Росія не набрала 86 голосів, необхідних для того, щоб залишитися в керівній раді Міжнародної організації цивільної авіації […] РФ, разом з G7, Китаєм, Бразилією та Австралією, займали місця як держави головного значення в авіаційному транспорті», – зазначило видання.
Два дні потому стало відомо, що Росію остаточно виключили з ради керуючого органу. Ассамблея ICAO пояснила це тим, що Росія неодноразово порушувала Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію, прийняту в Чикаго у 1944 році. Зокрема, йшлося про реєстрацію літаків одразу в двох країнах, яку РФ запровадила після повномасштабного вторгнення в Україну, щоб уникнути арешту повітряних суден на Заході.
Читати більше новин в TelegramВиключення з ради не означає, що росіян викинули з організації: вони зберігають за собою право членства.
Авіація РФ небезпечна: рішення ICAO
Росії давали можливість вирішити проблему з подвійною реєстрацію літаків до 14 вересня 2022 року, однак вона цього не зробила. Вона отримала значок у вигляді червоного прапорця за результатами аудиту безпеки польотів. Це означає, що літаки були визнані загрозливими, а здатність РФ до реалізації безпекових стандартів знизили до 77.4%. Таку мітку разом із росіянами має лише азійська країна Бутан.
«На практиці це означає, що всі інші держави світу можуть відмовити російським літакам у використанні їхнього повітряного простору через небезпечний стан літаків із Росії. За нормами ICAO за будь-яку аварію чи катастрофу, що сталася у повітряному просторі тієї чи іншої держави, несуть відповідальність влади цієї країни», – пояснило «Радіо Свобода».
Подвійна реєстрація тягне за собою проблеми, пов’язані з міжнародним визнанням ліцензії радіостанції літака, а також сертифіката льотної придатності судна. Третім країнам небезпечно продовжувати приймати російські літаки, але червона мітка від ICAO – це лише рекомендація.
Раніше Заборона розповідала про призупинення права РФ засідати у Раді ООН з прав людини. Держава-агресорка більше не бере участь у голосуваннях організації.
Читати більше новин в Telegram