'
Читаєте зараз
Росію виключили з ради найвпливовішої авіаорганізації ІСАО: що це означає

Росію виключили з ради найвпливовішої авіаорганізації ІСАО: що це означає

Ilona Kivva
Автор:
  • Росіяни не дотримуються Чиказької конвенції, яка забороняє реєстрацію літаків більше, ніж в одній країні.
  • Країна-агресорка отримала червону мітку як знак того, що літаки загрозливі.
  • Тепер всі інші держави світу можуть відмовити російським літакам у прольотах та посадці.

Російська Федерація втратила місце у раді Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), оскільки неодноразово порушила домовленості в сфері польотів. Іншим державам повідомили про небезпеку приймати російські літаки.

Заборона розповідає про причини й наслідки ігнорування авіастандартів РФ та виключення її з ради ICAO.


Порушення Чиказької конвенції: претензії до Росії 

Кожні три роки члени ICAO обирають 36 країн, які, зокрема, приймають міжнародні стандарти в авіагалузі, можуть виступати арбітром між державами в питаннях польотної сфери, розподіляють кошти організації. РФ вперше не отримала достатньо голосів для входження до ради організації, повідомило Reuters.

«Росія не набрала 86 голосів, необхідних для того, щоб залишитися в керівній раді Міжнародної організації цивільної авіації […] РФ, разом з G7, Китаєм, Бразилією та Австралією, займали місця як держави головного значення в авіаційному транспорті», – зазначило видання.

Два дні потому стало відомо, що Росію остаточно виключили з ради керуючого органу. Ассамблея ICAO пояснила це тим, що Росія неодноразово порушувала Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію, прийняту в Чикаго у 1944 році. Зокрема, йшлося про реєстрацію літаків одразу в двох країнах, яку РФ запровадила після повномасштабного вторгнення в Україну, щоб уникнути арешту повітряних суден на Заході.

Читати більше новин в Telegram

Виключення з ради не означає, що росіян викинули з організації: вони зберігають за собою право членства.

Авіація РФ небезпечна: рішення ICAO

Росії давали можливість вирішити проблему з подвійною реєстрацію літаків до 14 вересня 2022 року, однак вона цього не зробила. Вона отримала значок у вигляді червоного прапорця за результатами аудиту безпеки польотів. Це означає, що літаки були визнані загрозливими, а здатність РФ до реалізації безпекових стандартів знизили до 77.4%. Таку мітку разом із росіянами має лише азійська країна Бутан.

«На практиці це означає, що всі інші держави світу можуть відмовити російським літакам у використанні їхнього повітряного простору через небезпечний стан літаків із Росії. За нормами ICAO за будь-яку аварію чи катастрофу, що сталася у повітряному просторі тієї чи іншої держави, несуть відповідальність влади цієї країни», – пояснило «Радіо Свобода».

Подвійна реєстрація тягне за собою проблеми, пов’язані з міжнародним визнанням ліцензії радіостанції літака, а також сертифіката льотної придатності судна. Третім країнам небезпечно продовжувати приймати російські літаки, але червона мітка від ICAO – це лише рекомендація.

Раніше Заборона розповідала про призупинення права РФ засідати у Раді ООН з прав людини. Держава-агресорка більше не бере участь у голосуваннях організації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій