'
Читаєте зараз
Розробники Pokemon Go планують створити свій метавсесвіт у відповідь Цукербергу

Розробники Pokemon Go планують створити свій метавсесвіт у відповідь Цукербергу

Markiian Oliiarnyk
метавсесвіт Niantic
  • Компанія Niantic створила платформу з відкритим інструментарієм для розробників AR-застосунків.
  • Мета платформи Lightship полягає у реалізації проєкту метавсесвіту у реальному світі.
  • Гендиректор компанії Niantic називає проєкт віртуального метавсесвіту Цукерберга «антиутопічним жахом».

Компанія Niantic, розробник Pokemon Go, випустила платформу Lightship для створення мобільних застосунків з елементами доповненої реальності. Мета платформи полягає у тому, щоб надати іншим розробникам AR-технологій інструментарій для створення метавсесвіту у реальному світі. Більшість фішок Lightship є безплатними, за винятком функції віддаленого доступу з кількох пристроїв.

Заборона розповідає про продукт компанії Niantic, створений для розвитку індустрії технологій доповненої реальності.


Платформа Lightship від творців Pokemon Go

Американська технологічна компанія Niantic, найбільш відома завдяки своїй мобільній грі з елементами доповненої реальності Pokemon Go, випустила платформу Lightship для створення мобільних AR-застосунків, пише The Verge

За словами генерального директора компанії Джона Ганке, ця платформа розроблена для створення «реального метавсесвіту, і побудована на деталях, необхідних для поєднання цифрового і реального світів».

Платформа Lightship містить алгоритми, які дозволяють мобільним застосункам визначати куди направлена камера смартфону, наприклад, у небо чи у воду, відображати поверхні та глибину середовища у режимі реального часу, а також розміщувати віртуальні об’єкти за фізичними.

Читати більше новин в Telegram

«За допомогою Lightship ми [компанія Niantic] відкриваємо сховище технологій, які ми використовували для створення наших продуктів, щоб допомогти інших [розробникам] створювати AR-застосунки планетарного масштабу», — розповідає Джон Ганке.

Презентація платформи Lightship, 8 листопада 2021 року. Відео: канал Lightship AR в YouTube

Платформа Lightship стала відкритою для усіх охочих розробників 8 листопада 2021 року. Більшість програмних інструментів платформи є безплатними, однак за доступ до усіх можливостей доповненої реальності з кількох пристроїв компанія Niantic братиме плату. 

У 2022 році для Lightship вийде оновлення, яке додасть нову систему візуального позиціювання для AR-окулярів. Ця система надасть можливість ґаджетам доповненої реальності визначати, де саме в реальному світі вони знаходяться, що дозволить прив’язувати віртуальні об’єкти до реальних локацій.

Метавсесвіт Niantic

На відміну від проєкту Марка Цукерберга, який планує створити віртуальний метавсесвіт, компанія Niantic займається створення метавсесвіту у реальному світі.

У серпні 2021 року Джон Ганке у блозі компанії назвав ідею віртуального метавсесвіту «антиутопічним жахом». Як пише The Verge, гендиректор Niantic виступає проти витягування людей з реального світу і прагне, щоб проєкти компанії розвивали саме AR-технології, які допомагатимуть людям взаємодіяти у фізичному світі. 

«На дорозі є розвилка. Один шлях веде до програм, які не пов’язані з навколишнім світом і не допомагають нам взаємодіяти з людьми, що знаходяться поруч від нас. А інший шлях, яким йде Niantic, веде до заохочення користувачів робити якісь речі разом з іншими, живими людьми», — цитує слова Ганке видання The Verge.

Раніше Заборона розповідала про ребрендинг компанії Facebook, яка тепер називається Meta, з метою реалізації проєкту Марка Цукерберга зі створення віртуального метавсесвіту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій