'
Читаєте зараз
РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ

РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ

Сергій Сурепін

Російський патріархат погрожує Константинополю за можливе надання автокефалії Українській православній церкві, повідомляє Интерфакс. У РПЦ нагадали, що зроблена в суботу заява московського Синоду однозначно говорить, що якщо Константинополь реалізує заявлені ним кроки щодо України, то Московський патріархат обов’язково відповість.

«Відповідь буде вкрай жорстка», – повідомив речник РПЦ Володимир Легойда в програмі «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» на телеканалі «Россия-1».

  • Автокефалія – статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом. Автокефальна Церква не є ні ієрархічно, ні адміністративно частиною іншої Православної Церкви, а є самокерованою частиною Вселенської Православної Церкви.

Нагадаємо, що раніше патріарх Варфоломій заявив, що він бере на себе ініціативу щодо подолання українського релігійного розколу, «оскільки Росія як відповідальна за нинішню болючу ситуацію в Україні не здатна вирішити проблему». Приводами для цього патріарх назвав прохання українського уряду й лідера Київського патріархату про надання автокефалії від Москви.

 

Читайте також:

Читати більше новин в Telegram

«З божою поміччю». Українські політики хочуть створити помісну церкву. Детально

Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій