(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Фото: patriarchia.ru

РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ

Російський патріархат погрожує Константинополю за можливе надання автокефалії Українській православній церкві, повідомляє Интерфакс. У РПЦ нагадали, що зроблена в суботу заява московського Синоду однозначно говорить, що якщо Константинополь реалізує заявлені ним кроки щодо України, то Московський патріархат обов’язково відповість.

«Відповідь буде вкрай жорстка», – повідомив речник РПЦ Володимир Легойда в програмі «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» на телеканалі «Россия-1».

  • Автокефалія – статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом. Автокефальна Церква не є ні ієрархічно, ні адміністративно частиною іншої Православної Церкви, а є самокерованою частиною Вселенської Православної Церкви.

Нагадаємо, що раніше патріарх Варфоломій заявив, що він бере на себе ініціативу щодо подолання українського релігійного розколу, «оскільки Росія як відповідальна за нинішню болючу ситуацію в Україні не здатна вирішити проблему». Приводами для цього патріарх назвав прохання українського уряду й лідера Київського патріархату про надання автокефалії від Москви.

 

Читайте також:

«З божою поміччю». Українські політики хочуть створити помісну церкву. Детально

Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

Про автора

Редактор стрічки новин Zaborona.com. Автор телеграм-каналу "Геймер".