'
Читаєте зараз
Селфі важливіше за Сенцова. Омбудсмен України обурена діями РФ

Селфі важливіше за Сенцова. Омбудсмен України обурена діями РФ

Сергій Сурепін

28 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що відзначить День Конституції у Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ РФ). Омбудсмен поїхала до колонії, де перебуває політв’язень Олег Сенцов.

За словами Денісовою, вона летіла одним рейсом із уповновженою РФ Тетяною Москальковою: «По прильоту, на жаль, пані Тетяна не захотіла їхати зі мною однією машиною, залишилася на полі. Напевно, чекати на якесь рішення».

Є труднощі

Денісова повідомила, що вона з 9-ї ранку знаходиться під виправною колонією номер 8. За її словами, кортеж Москалькової проїхав повз неї. Також Денісова розповіла, що бачила, як люди, які приїхали кортежем, ходять по території, а Тетяна Москалькова робить селфі. Разом з Денісовою до колонії приїхали журналісти, яких також не пускають.

Нагадаємо, 15 червня Денісова вже приїжджала в колонію, де планувала відвідати Сенцова, але її не пустили. Через 10 днів їй відмовили в відеозв’язку з режисером.

Читати більше новин в Telegram

Коментар РФ

За словами прес-секретаря російського обмудсмена Олексія Зловєдова, Денісова прилетіла абсолютно самостійно, без узгодження і з уповноваженим з прав людини в РФ, і з відповідними структурами: «В зв’язку з цим спільне відвідування Сенцова двома уповноваженими не планується».

Як справи у Сенцова?

Український режисер голодує з 14 травня. Він вже був у санчастині колонії.

З чого все почалося?

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій