'

Конгрес не погодить допомогу Україні до 2024 року: як республіканці підіграють Трампу

Daniil Tsarevskyi
  • Джо Байден ще у жовтні 2023 року відправив у Конгрес запит на ухвалу пакета допомоги Україні та Ізраїлю на $106 мільярдів.
  • У той час Палата представників намагалася обрати спікера, США були на порозі шатдауну, тож рішення відкладалося.
  • Хоч внутрішньополітичні проблеми у Штатах частково вирішили,  документ, найімовірніше, все одно не буде погоджено до початку 2024 року.

Демократи виступають за підтримку України, тоді як значна частина республіканців ставиться до додаткового фінансування скептично. Останні можуть затримувати надання допомоги для Дональда Трампа, який обіцяє завершити війну одразу після свого обрання. У такому випадку постає питання про доцільність додаткового фінансування.

Заборона розповідає про хитрощі, на які могли піти республіканці, щоб допомогти своєму кандидату.

$106 млрд для України та Ізраїлю: коли у США домовляться

Сенат США не зможе до кінця 2023 року проголосувати за додаткове фінансування допомоги Україні. Між партіями досі тривають переговори щодо положень безпекових витрат: республіканці вимагають спершу посилити контроль на кордоні з Мексикою, а вже тоді повертатися до питання України. Законодавці мають прогрес, проте проблемні моменти переговорів так і не вдалось владнати, йдеться у спільній заяві лідерів демократів і республіканців у Сенаті Чака Шумера і Мітча Макконнелла.

«Ми віддані тому, щоб відповісти на потреби на південному кордоні та допомагати союзникам і партнерам протистояти серйозним загрозам в Ізраїлі, Україні та Індо-Тихоокеанському регіоні. Сенат не залишить ці виклики національній безпеці без відповіді. Поки учасники переговорів працюють над питаннями, що залишилися, ми сподіваємося, що їхні зусилля дозволять вжити швидких заходів щодо додаткових видатків на національну безпеку на початку нового року», — йдеться у заяві.

Із пакета на $106 млрд на потреби України передбачено $61 мільярд. Його подала адміністрація Джо Байдена ще в жовтні 2023 року. Перемовини затягнулись від самого початку, оскільки першочерговим завданням Конгресу було обрати спікера і уникнути шатдауну, а вже потім розв’язувати безпекові витрати.  

Читати більше новин в Telegram

Вибори в США 2024: до чого тут допомога Україні

Щоб прискорити виділення грошей Україні, до термінового пакета допомоги додали Ізраїль. І хоча серед республіканців існує консенсус щодо підтримки цієї держави, це не допомогло. Річ у тім, що вони вимагають спершу виділити фінансування на посилення контролю на кордоні з Мексикою, пише The Atlantic.

Подібний шантаж може бути роботою на користь Дональда Трампа, який балотуватиметься на виборах США у 2024 році. Скандальний політик вже пообіцяв завершити війну в Україні шляхом діалогу з Путіним та Зеленським. У такому випадку (на погляд республіканців) необхідність у багатомільярдній допомозі відпадає.

У жовтні 2023 року обрали нового спікера Палати представників. Ним став Майк Джонсон, за обрання якого активно виступав Дональд Трамп. Експерти вважають, що таким чином кандидат у президенти уже отримав вплив на уряд США.

«Ми не повинні відправляти ще $40 млрд за кордон, коли на нашому кордоні панує хаос, американські матері намагаються знайти дитячі суміші, ціни на бензин рекордно високі, а американські сім’ї намагаються звести кінці з кінцями, не маючи достатнього контролю над тим, куди підуть гроші», — аргументував свій голос «проти» надання Україні $40 млрд у 2020 році Майк Джонсон.

Економічна ситуація в США стабілізувалась: ціни на бензин впали, а зарплата зростає швидше інфляції. Гроші на допомогу Україні фактично витрачались всередині штатів, а пакет щодо безпеки кордону на $14 млрд, який запитує адміністрація Байдена, повністю покриє потреби зі стримування мігрантів, але про допомогу все ще не можуть домовитись.

Важливо зазначити, що до президентства Дональда Трампа республіканці навпаки були менш лояльними до Росії, аніж демократи. У березні 2014 року 58% республіканців скаржились, що відповідь Обами на анексію Путіним Криму була недостатньо жорсткою. Подібну позицію мали лише 22 відсотки демократів.

Прихід Трампа кардинально змінив ситуацію: підконтрольне йому FoxNews активно почало активно просувати проросійські та антиукраїнські наративи. У 2019 році стало відомо, що політик блокував надання безпекової допомоги Україні в розмірі $400 млн.

Президент США вимагав від Зеленського почати розслідування проти діяльності Хантера Байдена на фоні виборів 2020 року.

Раніше Заборона розповідала про передвиборчі опитування у США. Згідно з результатами, Дональд Трамп обходить Джо Байдена у вирішальних штатах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій