Читаєте зараз
Європейський суд опублікував звернення до Сенцова

Європейський суд опублікував звернення до Сенцова

Сергій Сурепін

Європейський суд із прав людини закликав українського режисера Олега Сенцова, засудженого за звинуваченнями в тероризмі, припинити голодування, а РФ – забезпечити йому необхідне лікування.

Таке рішення було прийняте як забезпечувальний захід за позовом «Сенцов проти Росії», у якому режисер звинувачував владу РФ у порушенні статті 3 (заборона тортур) і статті 5 (право на свободу й безпеку) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

«Суд вимагає від РФ надати лікування, відповідне його медичного стану. Суд також пропонує пану Сенцову припинити голодування і прийняти життєво необхідне лікування», – повідомив ЄСПЛ.

Голова правозахисної організації «Агора» Павло Чиков, коментуючи рішення ЄСПЛ, зазначив, що в захисту Сенцова немає претензій до якості наданої йому допомоги, умов утримання і ставлення медперсоналу.

Чому Сенцов у в’язниці?

Читати більше новин в Telegram

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із ним затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

 

Читайте також:

Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

Мати Сенцова попросила Путіна помилувати її сина

«Сенцов нас сварив за підпали офісів у Сімферополі» — фігурант справи режисера дав перше інтерв’ю

«Ти нам потрібен»: 50 митців попросили Сенцова припинити голодування

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій