'
Читаєте зараз
Що робити при втраті тимчасового захисту: Естонія ввела важливі зміни для біженців

Що робити при втраті тимчасового захисту: Естонія ввела важливі зміни для біженців

Ilona Kivva
Автор:
  • У балтійській країні з 9 березня 2022 року запровадили дозвіл на проживання для українців на один рік. 
  • Статус дає біженцям право на навчання, роботу, медичне страхування та отримання виплат.
  • Залишатися в країні можна і після завершення дії, однак всі пільги, як і дозвіл на роботу, втрачаються.

В Естонії дозволили українцям продовжувати статус тимчасового захисту. На скільки саме збільшать дію дозволу на проживання, невідомо, однак базовий статус діє рік. Поновити документи можна двома способами: особисто у пунктах прийому біженців або онлайн. 

Заборона розповідає про зміни для українців у дружній державі.


Тимчасовий захист в Естонії: як продовжити

У балтійській країні ввели спеціальний дозвіл на проживання для вимушених переселенців з України ще в перші тижні вторгнення росіян. Він дає біженцям майже ті ж права, що є у громадян: наприклад, на навчання, роботу, медичне страхування, пояснили у Департаменті поліції і прикордонної охорони країни (PPA).

Статус тимчасового захисту в Естонії, як і більшості країн ЄС, спочатку видавався на один рік, тож у більшості українців він закінчиться у березні-квітні 2023 року. Тепер уряд запровадив процедуру подовження статусу. Зробити це можна не раніше, ніж за три місяці, але не пізніше, ніж за місяць до закінчення терміну його дії.

Потрібно подати клопотання про продовження статусу до Департаменту поліції і прикордонної охорони. Можна звернутися особисто або заповнити заявку онлайн. Треба обов’язково вказати особисті дані:

Читати більше новин в Telegram
  • ПІБ;
  • зареєстроване місце проживання в Естонії;
  • номер картки посвідки на проживання (документ, яки видали при оформленні статусу);
  • для зручності вкажіть, у якому саме відділі департаменту ви хочете отримати нову картку. Працівники служби можуть вимагати додаткові дані, тож не ігноруйте електронні листи та дзвінки.

Чи обов’язково оформлювати тимчасовий захист в Естонії

Наявність або продовження тимчасового захисту не обов’язкові для українців в Естонії. Всі громадяни України мають право залишатися і жити в країні навіть без звернення за тимчасовим захистом, але в цьому випадку вони не мають дозволу на роботу і соціальних гарантій.

«Оскільки війна в Україні триває, люди, які отримали тимчасовий захист, можуть продовжити його. Процедура є безплатною для українців, бо передбачена у програмі тимчасового захисту. Однак якщо після подачі клопотання ви захочете змінити місце видачі документа, за це потрібно буде заплатити самостійно, тож уважно обирайте відділення», — зазначила комісарка департаменту Марина Пилдма.

Раніше Заборона розповідала про поновлення статусу тимчасового захисту у Польщі. Він заморожується, якщо виїхати з країни на понад 30 днів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій