Щоб Німеччина не образилася, а Путіну стало погано. У США підготували два пакети санкцій проти Росії
- Сенат США розгляне республіканський пакет санкцій проти Росії, який передбачає блокування «Північного потоку-2».
- Адміністрація Байдена та демократи активно виступають проти ініціативи республіканців через загрозу погіршення відносин з Берліном.
- Демократи запропонували альтернативний пакет санкцій, який передбачає запровадження санкцій проти самого Путіна та вищого керівництва РФ.
У США планують запровадити нові економічні санкції проти Росії у відповідь на збройну агресію проти України. Американські сенатори підготували два законопроєкти — пакет республіканців, спрямований проти «Північного потоку-2»; та пакет демократів, що передбачає санкції проти безпосередньо Володимира Путіна та інших керівників країни-агресора. Адміністрація Байдена активно виступає проти ініціативи Республіканської партії через загрозу погіршення відносин з Німеччиною.
Заборона розповідає про можливе запровадження санкцій проти Росії у відповідь на ескалацію конфлікту з Україною.
Санкції США проти Росії: проєкт республіканців
14 січня 2022 року Сенат США розгляне законопроєкт, яким пропонується блокування «Північного потоку-2» у відповідь на посилення російської агресії проти України, пише The Washington Post.
У разі ухвалення цього документу, ініційованого сенатором-республіканцем від штату Техас Тедом Крузом:
- Байден буде змушений протягом 15 днів з моменту його прийняття запровадити санкції проти організацій, які займаються обслуговуванням «Північного потоку-2»,
- у разі відмови Байдена від запровадження таких дій Конгрес матиме право повторно голосувати за накладення санкцій в обхід президента США.
Білий дім та Демократична партія не підтримують цю ініціативу республіканців, оскільки вона може зашкодити дипломатичним відносинам з новим урядом Німеччини. Річ у тім, що скасування санкцій проти Nord Stream 2 було одним з головних положень програми Байдена з перезавантаження американсько-німецьких відносин.
Читати більше новин в TelegramДеякі демократи вважають, що санкційний пакет республіканців може лише підвищити ймовірність російського вторгнення в Україну. Натомість сам Тед Круз, автор законопроєкту, звинуватив опонентів у тому, що «лояльність президенту Байдену вони ставлять вище за питання національної безпеки США».
Санкції США проти Росії: проєкт демократів
Альтернативний пакет санкцій проти РФ підготував голова комітету Сенату з питань міжнародних відносин сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Роберт Менендес.
У разі ескалації Росією конфлікту з Україною цей документ передбачає:
- запровадження жорстких економічних санкцій проти Володимира Путіна, вищих військових та урядових чинів Російської Федерації;
- санкції щодо низки ключових банківських установ;
- відключення агресора від SWIFT — міжнародної міжбанківської системи передавання інформації та здійснення платежів.
Автор законопроєкту Роберт Менендес заявив, що цей пакет санкцій дасть Путіну чіткий сигнал, що «не потрібно руйнувати економіку своєї країни і не потрібно жертвувати життям власного народу у марній спробі перекроїти мапу Європи».
Білий дім підтримав законопроєкт Менендеса, зазначивши, що він «спричинить серйозні збитки для російської економіки, якщо Путін наважиться вторгнутися в Україну», на відміну від проєкту Теда Круза.
Як пише The Washington Post, у пресслужбі лідера більшості у Сенаті Чарльза Шумера заявили, що розгляд законопроєкту демократів відбудеться не 14 січня, а пізніше.
Після голосування у Сенаті обидва законопроєкти, як республіканців, так і демократів, повинні пройти розгляд у Палаті представників, після чого потрапити на підписання до президента США.
Раніше Заборона розповідала про спільну заяву країн G7 та ЄС щодо можливих наслідків для Росії у разі подальшої військової агресії проти України.
Читати більше новин в Telegram