'
Читаєте зараз
Швеція пообіцяла сучасну зброю: які є варіанти (може, це буде найкраще, що є)

Швеція пообіцяла сучасну зброю: які є варіанти (може, це буде найкраще, що є)

Ilona Kivva
Автор:
  • В пріоритети нового уряду країни увійшли НАТО, зміцнення власної обороноспроможності та збройна підтримка України.
  • Військові раніше натякали на дві шведські системи, що можуть суттєво посилити ЗСУ.
  • Одна зі зброй може стріляти снарядами Excalibur, які українцям вже поставили США.

Швеція надасть Україні сучасну зброю із власних запасів. Яку саме техніку передадуть, невідомо, але найімовірніше це будуть найкращі у світі самохідні артустановки Archer та переносні системи протиповітряної оборони RBS 70, які можуть працювати навіть у найекстремальніших погодних умовах.

Заборона розповідає про нову стратегію уряду держави-союзниці та про характеристики топовіших систем, що є у неї на озброєнні.


Військова допомога ЗСУ від Швеції

У країні 18 жовтня 2022 року представили новий уряд на чолі з прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном. Під час свої промови він оголосив про три пріоритети нового Кабінету міністрів: швидкі інвестиції у власну оборону, вступ до НАТО та підтримка України у війні проти РФ. У рамках кампанії новообраний міністр оборони Пол Йонсон заявив, що Збройні сили України отримують посилену допомогу у вигляді більш передової зброї, пише Euractiv.

«Швеція поставить Україні сучасну техніку як ілюстрацію своєї нової оборонної політики. Ми маємо активніше підтримувати Київ у його війні проти Росії. Про це я вже сказав під час моєї першої двосторонньої зустрічі з міністром оборони [України] Олексієм Резніковим», — сказав Йонсон.

Яку саме техніку відправлять, він не уточнив, але раніше речник з питань оборонної політики Мікаель Оскарссон вже натякав на дві системи озброєння, що є у Швеції, як про найбільш актуальні. Це зенітні комплекси RBS 70 та артустановки Арчер.

Читати більше новин в Telegram

Archer: характеристики систем

Це колісні самохідні гаубиці (САУ) шведського виробництва. Вони вважаються одними з найсучасніших та водночас найкращих артилерійських систем у світі, пише Military Today.

Техніка заснована на шасі вантажівки Volvo A30D 6×6. Розробка почалася у 2003 році компанією Bofors.

155 міліметрова гармата 52 калібру забезпечує дальність ураження до 30 км зі звичайними осколково-фугасними снарядами і до 40 км — з реактивними. САУ також може стріляти високоточними керованими снарядами Excalibur, які Україні поставили США (до 60 км).

Максимальна скорострільність Арчера 8-9 пострілів/ хвилину. Вогонь можна вести за системою MRSI, коли кілька снарядів одночасно влучають у одне місце. Бортовий комплект містить 20 боєприпасів, а заряджання повністю автоматизоване.

У бойову готовність комплекс приводиться за 30 секунд, що є однією з головних переваг гаубиці. Короткий час передислокації дозволяє уникнути контрбатарейного вогню, тобто працювати за принципом «стріляй і тікай»

Екіпаж складається з чотирьох осіб, серед яких водій, командир та двоє операторів, але у разі надзвичайної ситуації системою можуть керувати тільки водій та оператор. Усе управління здійснюється дистанційно з кабіни. 

Техніка захищена від бронебійних снарядів калібру 7.62 мм і уламків артилерійських снарядів, а також оснащена системами автоматичного пожежогасіння та захисту від радіаційних, хімічних та біологічних загроз. У якості додаткової зброї на кабіні встановлена дистанційно керована бойова станція LEMUR з 12.7-мм великокаліберним кулеметом.

RBS 70: головні переваги техніки

Це переносна зенітна ракетна система типу «земля-повітря», розроблена компанією Bofors. Вона призначена для протиповітряної оборони, в основному, для використання особовим складом: піхотою, десантниками, щоб протидіяти ворожим літакам та гелікоптерам.

Система унікальна тим, що є першою зброєю з лазерною системою наведення (в більшості інших ПЗРК використовуються інфрачервоні системи наведення). Також важливою перевагою є те, що RBS 70 можна використовувати навіть в екстремальних погодних умовах.

Через невимогливість у експлуатації, мобільність та стійкість до електромагнітних перешкод комплекси перебувають на озброєнні більшості країн-членкинь НАТО.

Раніше Заборона розповідала про найефективніші системи ППО, що є на озброєння США та про те, які з них може отримати Україна.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій