Читаєте зараз
Скорострільне ППО від Франції прибуло в Україну: що воно може

Скорострільне ППО від Франції прибуло в Україну: що воно може

Ilona Kivva
Автор:
  • У листопаді 2022 року Збройним силам України пообіцяли передати зенітні ракетні комплекси SAMP/T.
  • MAMBA є першою європейською протиракетною системою великої дальності. Французькі ВПС використовують їх на авіабазах.
  • Одна вже прибула в Україну та поставлена на озброєння.

MAMBA є однією з небагатьох у світі систем, яка може збивати балістичні ракети, за це її прозвали європейським аналогом Patriot. Установки вкрай скорострільні і високомобільні, тож посилять захист України від атак Іскандерами-М, які активізували росіяни в червні 2023 року.

Заборона розповідає про особливості ЗРК.


ЗРК SAMP/T: розробка Франції та Італії

Зенітний ракетний комплекс SAMP/T вже розгорнутий для бойового чергування в Україні. Це перше офіційне підтвердження прибуття техніки, пише Rai News.

«Я радий, що можу повідомити вам разом із моєю італійською колегою Джорджією Мелоні новину. Франко-італійський SAMP/T вже працює в Україні. Там система захищає ключові об’єкти та життя людей», — сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Зазначимо, що системи протиповітряної оборони країна-союзниця пообіцяла Києву ще у листопаді 2022 року. Оскільки це франко-італійська розробка, передачу мала погодити також Італія. Чи надійдуть ще установки, точно не відомо.

Читати більше новин в Telegram

SAMP/T, або MAMBA — перша європейська протиракетна система великої дальності. Її створили для захисту військ і життєво важливих об’єктів. Наприклад, французькі ВПС використовують їх на авіабазах.

Пуск зенітної ракети Aster 30 з пускової установки комплексу ППО SAMP/T. Фото: MBDA/Twitter 

Повний комплекс включає:

  • чотири ракети-носії, кожна з яких містить по вісім Aster 30;
  • один багатофункціональний радар Thales Arabel із системою ідентифікації «свій чи ворог»;
  • модуль ураження на базі командно-контрольної машини;
  • автомобільний електрогенератор.

MAMBA: що збиває

Техніка заснована на колісному шасі від вантажівки Renault Kerrax 8×8 (італійські базуються на вантажівках IVECO ASTRA 8×8). Вона високомобільна, тож установки можна швидко передислоковувати.

Це одна з небагатьох у світі систем, яка здатна збивати балістичні ракети. До таких, наприклад, належать російські Іскандер-М, Точка-У. Також вона може ліквідовувати літаки противника на відстані до 120 км, крилаті та протирадіолокаційні ракети — до 15 км (для балістики так само).

Ще однією особливістю техніки є висока скорострільність. Кожна з двох пускових установок може випустити дві ракети одночасно за 0.5 секунди. Система може працювати в автономному режимі або складі більшої мережі ППО.

«SAMP/T має допомогти Україні впоратися з атаками російських безпілотників, ракет і авіації. Ми можемо протистояти широкому спектру повітряних загроз: балістичним ракетам малої дальності, винищувачам, вертольотам, безпілотникам і навіть залпам крилатих ракет. Це завдяки системі: її радарам і пусковим установкам, озброєних вісьмома ракетами Aster з дальністю близько 100 км», — пояснив французький військовий, ім’я якого не називають.

Раніше Заборона розповідала про переговори щодо передачі Україні додаткової батареї одних із кращих у світі ЗРК Patriot. Погодити угоду має Туреччина.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій