Читаєте зараз
Сміх допомагає при онкології – Супрун

Сміх допомагає при онкології – Супрун

Сергій Сурепін

Коли йдеться про підтримання хорошого стану здоров‘я та профілактику захворювань, сміх можна порівняти навіть з користю збалансованої дієти та фізичної активності. Про це розповіла Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.

Тест: Чи змогли б ви замінити Супрун?

«Поки дія сміху на організм людини досліджена не дуже детально. Однією з проблем, що ускладнюють вивчення цього явища, є різноманіття причин, які його викликають. Проте майже всі вже наявні дослідження підтверджують корисний вплив сміху та позитивних емоцій на організм людини», – заявила Супрун.

За словами Супрун, деякі дослідження навіть вказують, що сміх здатен покращувати когнітивні функції серед людей похилого віку. Також стало відомо, що з досліджуваних терапевтичних ефектів сміху, переваги було виявлено в багатьох напрямках медичної допомоги, включаючи реабілітацію, онкологічні захворювання та в психіатрії.

Поради Уляни Супрун. Про що розповідає в.о. міністра охорони здоров’я України

«Звісно, сміх підвищує настрій, чим здатен нівелювати шкоду стресу та відчуття тривожності. Адже такі негативні емоції посилюють вироблення гормонів стресу, які пригнічують імунну систему. Як наслідок – ми стаємо більш вразливими до різних захворювань», – додала Супрун.

 

Читайте також:

Тест: Чи змогли б ви замінити Супрун?

Поради Уляни Супрун. Про що розповідає в.о. міністра охорони здоров’я України

Супрун назвала шкільні лінійки «пережитком совєтської традиції»

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору