SpaceX вигадала особливу супутникову систему для військових
- SpaceX представила проєкт, який тримався у секреті на всіх етапах розробки та випробувань.
- В основі лежить технологія Starlink, яка гарантує безперебійний інтернет навіть у місцях без зв’язку, але ще більше захищена.
- Старлінки давно використовують для військових цілей. Одним із найбільших користувачів є Пентагон, який вже зацікавився новою технологією.
Аерокосмічна компанія Ілона Маска запустила у космос перші супутники для створення абсолютно нової мережі. Доступ до неї матимуть тільки уряди держав-покупців. Система призначена для військових цілей, тому у ній використовуються найсучасніші технології обробки та передачі даних, які неможливо зламати існуючими методами.
Заборона розповідає про військову технологію від SpaceX.
Starshield: що за система
SpaceX представила технологію, призначену виключно для військових. Система заснована на принципі роботи комерційних супутників Starlink, але має значно більше посилених захист. Компанія тримала проєкт «Зоряний щит» у повному секреті, тому деталей про його можливості небагато, пише CNBC.
«Starshield запускає можливості для підтримки національної безпеки. У той час як Starlink призначений для споживчого та комерційного використання, Starshield призначений для використання урядом», — йдеться на сайті SpaceX.
Основна увага при розробці системи приділялася трьом сферам:
Читати більше новин в Telegram- спостереження — Starshield запускає супутники з приладами зондування поверхні планети і доставляє оброблені зображення безпосередньо користувачеві;
- зв’язок — забезпечує гарантовану глобальну комунікацію державам-користувачам за допомогою спецобладнання;
- розміщення корисного навантаження — будуються супутникові платформи для підтримки найвибагливіших урядових місій.
Три початкові напрямки роботи супутникової системи Starshield від SpaceX. Скриншот: spacex.com
Головною заявленою особливістю мережі є національна безпека. SpaceX самостійно будуватиме всі елементи: від наземних антен до самих супутників. У космос їх також виводитимуть ракети компанії.
У Starshield, як запевняє розробник, використано найзахищеніше наскрізне шифрування даних, що гарантує безпечне розміщення та обробку секретної інформації.
Компанія використала канали міжсупутникового лазерного зв’язку, якими з’єднує Starlink. Таким чином супутники Starshield будуть передавати дані між собою, об’єднуючись у єдину мережу. Перехопити такий зв’язок неможливо, тож замовники зможуть зв’язуватися із супутниками із будь-якої точки Землі за допомогою спеціальних терміналів.
«Starshield, ймовірно, продовжить використовувати найбільшого урядового клієнта компанії в США — Пентагон, який уже представляє цінного покупця запусків SpaceX і виявив значний інтерес до можливостей Starlink. Але Зоряний щит є кроком за межі комерційних ринків, тому Міноборони США уже чітко дало зрозуміти, що готове витратити значні кошти», — зазначили у CNBC.
Зв’язок для українських військових: як працює Starlink
Супутники Starlink, на технології яких засновані Starshield, вже використовуються у військових цілях у багатьох країнах світу. Наприклад, найбільшим оператором є Пентагон.
За допомогою наземних станцій можна отримувати сигнал від супутників, що дає змогу підʼєднатися до мережі в місцях, де зв’язок ненадійний або недоступний. В перші тижні великої війни Ілон Маск передав Україні такі термінали. Переважно таким інтернетом користуються Збройні сили України, але термінали розмістили також у гуманітарних штабах та лікарнях.
«Starlink вирішують досить велику частину потреб забезпечення зв’язком. Позитив тут ще й у тому, що російські засоби РЕБ нічого не можуть з ними зробити», — пояснив заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.
Всі сили сектору безпеки та оборони України користувалися лише європейською системою супутникового зв’язку KA-SAT, яку за годину до вторгнення РФ атакували і вивели з ладу російські хакери.
Раніше Заборона розповідала про запуск інтернету Starlink для українців, а також про те, де і як замовити термінал для нього.
Читати більше новин в Telegram